[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PSL w drodze do sejmiku

 
Elbląg, kandydaci PSL do sejmiku województwa
kandydaci PSL do sejmiku województwa (fot. Anna Dembińska)

Wspieranie szpitali powiatowych, rozwój turystyki i promowanie wielokulturowości regionu. Z takimi postulatami idzie do sejmiku warmińsko-mazurskiego Polskie Stronnictwo Ludowe.

Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Platformą Obywatelską ma obecnie większość zapewniającą władzę w sejmiku województwa. Nowa kadencja, jeśli wyniki wyborów, będą im sprzyjać,  ma stać pod znakiem kontynuacji działań.
       - Chcielibyśmy kontynuować działania jakie już w tej kadencji podjęliśmy na rzecz województwa warmińsko-mazurskiego – mówił Jan Bobek, obecny przewodniczący sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
       A co nowego proponuje PSL na najbliższe pięć lat?
       - W Szpitalu Miejskim w Elblągu powstanie nowy blok operacyjny, zostaną wyremontowane nowe oddziały. Będziemy chcieli dbać również o szpitale powiatowe, ta żeby one również mogły otrzymać środki na rozwój i modernizację – mówił Mirosław Gorbaczewski, kandydat na radnego sejmiku.
       Dyrektor elbląskiego szpitala wskazał też inne problemy warmińsko-mazurskiej służby zdrowia, z którymi będą musieli zmierzyć się radni sejmiku przyszłej kadencji:
       - Utrzymanie kadry medycznej: lekarzy, pielęgniarek. Tego nam brakuje. Chcielibyśmy wzmocnić szpitale powiatowe, tak aby tam mogli się uczyć młodzi lekarze  – kontynuował Mirosław Gorbaczewski.
       Jedynką na liście w okręgu nr 3 jest dotychczasowy przewodniczący sejmiku – Jan Bobek. Do sejmiku kandydują też m . in. dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu Mirosław Gorbaczewski oraz asystentka edukacji romskiej Iza Stankiewicz.
       - Są wśród nas inżynierowie, lekarze, nauczyciele, ludzie zaangażowani w działalność społeczną, a zarazem związani z polską wsią – Danuta Oleksiak kandydatka do sejmiku przedstawiła swoich kolegów z listy.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • rodzina Adamsów ...wersja dla nie wiem kogo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  7
  Echol(2018-10-17)
 • Jan Bobek to cudowny człowiek i wielki oddany ludowiec
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  28
  Ludowiec(2018-10-17)
 • ludowcy niech wracają na wieś, tam gdzie ich miejsce, wpuszczenie chłopków do miasta doprowadziło do tego, że zrobili z niego prawie wieś, zamiast prezydenta Elbląg ma sołtysa co dzierżawić chce łąki
 • Jakim prawem wy wieszacie plakaty i banery w Elblągu, nie jesteście Elblązanami. Poszli won.
 • To dzięki nim województwo jest w ogonie w kraju. Ta zabetonowana na prowincji ekipa + wspólasy z PO. Mają wszystko od upadku komuny, przefarbowali ZSL na PSL i doją dalej. Nie chcą żadnych zmian, bo im jest dobrze. Wróblewski otoczył się całym kordonem "ludowych" działaczy, wzmacnia struktury jak się da, ale oficjalnie się do tego nie przyznaje. Wstydzi się?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  6
  antyzetesel(2018-10-17)
 • Wielokulturowość w Elblągu? Mało nam swoich bandytów, to jeszcze mamy ich naściągać z dalekich krajów?
 • warmisko-murzyskie jest nadanym koncu wszelakich rankingów ekonomicznych bo tu rządzą chłopki wspomagane niby PO a faktycznie chłopkami z mniejszosci ukraińskiej,ludźmi nie mającymi pojęcia o biznesie i zrobili z tego terenu wieś ekonomiczna i kulturową pustynię, nic tu się nie dzieje, no ale cz go wymagać od ludzi wychowanych na wzorcach wirjdkch z PRL
 • jak długo ta zielona klika będzie nas oszukiwała i udawała że chce nami rządzić ???? A tak naprawdę to liczy się tylko układ, szmal i koryto. Reszta dla tych ludzi się nie liczy. Dotyczy to również tych z PO i Nowoczesnej.
 • PSL instytucja od zawsze przy władzy w 1000% odpowiedzialna za upodlenie i niszczenie Polskiego rolnictwa!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  kat-ol(2018-10-17)
 • Glosujcie!! Cyganie beda rządzić! Don Wasyl i spółka! ????????
 • Elbląg zaprasza Cyganów bo w tym smutnym mieście na pewno rozruszaliby magistrat,
 • Poszli won olsztyńscy, zieloni wasale.
Reklama