UWAGA!

Witold Wróblewski kandyduje, czyli prezydent chce zostać prezydentem

 
Elbląg, Witold Wróblewski będzie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Elbląga
Witold Wróblewski będzie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Elbląga (fot. AD)

Sportowcy, przedsiębiorcy, politycy, związkowcy. Grupa ok. 20 osób tworzy Honorowy Komitet Poparcia Witolda Wróblewskiego, który dziś (20 sierpnia) oficjalnie ogłosił swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Urzędujący prezydent Elbląga podkreśla, że kadencja, która się kończy, jest oceniana jako bardzo pozytywna dla miasta i zapowiedział, że będzie kontynuował rozpoczęte działania inwestycyjne. Niebawem poznamy kandydatów na radnych z KWW Witolda Wróblewskiego.

Zaskoczenia nie było. Witold Wróblewski, który od 2014 r. jest prezydentem Elbląga, będzie ubiegał się o drugą kadencję. I znowu, jak w poprzednich wyborach, wystartuje z ramienia komitetu obywatelskiego. Wspiera go komitet honorowy, któremu przewodniczy były dyrektor Browaru w Elblągu Roman Korzeniowski. Oprócz niego Witoldowi Wróblewskiemu poparcia udzielają: Witold Gintowt-Dziewałtowski, były prezydent Elbląga, poseł i senator; Tadeusz Chmielewski, były wiceprezydent Elbląga, działacz Solidarności; Danuta Janczuk, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich, Regina Cysarz, przewodnicząca OPZZ; Jadwiga Hryniewicz, wicedyrektor ODN, prezes stowarzyszenia polsko - francuskiego; Hanna Skrobotun, szefowa Elbląskiego Klastra Turystycznego; Cezary Terech, prezes powiatowego Zarządu PSL; Mariola Turek - Stępień, lekarz geriatra ordynator Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Szpitala Miejskiego; Ryszard Kalinowski, działacz Solidarności, przedsiębiorca; Jerzy Kuczyński, redaktor sportowy; Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, szef miejskich struktur SLD; Paweł Olechnowicz, prezes ABB Zamech, Alstom i Grupy Lotos; Gerard Przybylski, szef ZNP; Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA, Agnieszka Banaś, trener kajakarstwa. W sumie komitet liczy blisko 20 osób. Można się domyślać, że te same nazwiska znajdą się na liście kandydatów na miejskich radnych, która zostanie ogłoszona – jak zapowiedział Witold Wróblewski – w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Szefem kampanii wyborczej jest Bogusław Milusz.
       - Praca samorządowa w dużej mierze polega na tym, by umieć łączyć ze sobą wszystkie siły, bo wtedy efekt jest dużo większy - mówił uzasadniając grono tak różnych osób w komitecie popierającym jego kandydaturę.
       Co o kandydacie na prezydenta Elbląga mówił przewodniczący Honorowego Komitetu Poparcia?

  Elbląg, Poparcia Witoldowi Wróblewskiemu udzieliło blisko 20-osobowe grono reprezentantów różnych środowisk
Poparcia Witoldowi Wróblewskiemu udzieliło blisko 20-osobowe grono reprezentantów różnych środowisk (fot. AD)

- W czasie swojej prezydentury zrealizował wiele inwestycji, działa na rzecz dobra miasta i mieszkańców. To dobry gospodarz, trzymający dużą dyscyplinę budżetową, mający dobre rozpoznanie i aktywnie działający w pozyskiwaniu środków z budżetu państwa i Unii Europejskiej – mówił Roman Korzeniowski. - Jego pasją jest praca na rzecz miasta.
       Witold Wróblewski to obok Jerzego Wilka (Prawo i Sprawiedliwość) i Michała Missana (Koalicja PO i Nowoczesnej), trzeci oficjalnie ogłoszony kandydat na prezydenta Elbląga.
       Jakiej kampanii możemy się spodziewać?
       - Zawsze zależy to od samych kandydatów – stwierdził Witold Wróblewski. - Ja byłem i jestem zwolennikiem kampanii merytorycznej, dyskusji o sprawach elblążan, miasta, a nie gry politycznej. Niczego jednak nie można wykluczyć.
       Na pytanie, jak ocenia rywali politycznych, Witold Wróblewski odpowiedział: - Każdego trzeba doceniać. Wybory to czas, gdy nie można wcześniej wyrokować. Zobaczymy, wybory 21 października – zakończył konferencję prasową.
      
      
       ***
       Dziś (21 sierpnia) po rozmowie z Małgorzatą Witkowską, działaczką ZKS Olimpia Elbląg usunęliśmy z listy członków Honorowego Komitetu Poparcia Witolda Wróblewskiego nazwisko jej oraz jej córki Marty, kajakarki. Pani Małgorzata, nie kryjąc oburzenia, zapewniała, że ani ona ani jej córka nie są zaangażowane w działalność polityczną. O wyjaśnienie sprawy, drogą elektroniczną, poprosiliśmy KWW Witolda Wróblewskiego.
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama