Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witold Wróblewski kandyduje, czyli prezydent chce zostać prezydentem

 
Elbląg, Witold Wróblewski kandyduje, czyli prezydent chce zostać prezydentem Witold Wróblewski będzie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Elbląga (fot. AD)
Rek

Sportowcy, przedsiębiorcy, politycy, związkowcy. Grupa ok. 20 osób tworzy Honorowy Komitet Poparcia Witolda Wróblewskiego, który dziś (20 sierpnia) oficjalnie ogłosił swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Urzędujący prezydent Elbląga podkreśla, że kadencja, która się kończy, jest oceniana jako bardzo pozytywna dla miasta i zapowiedział, że będzie kontynuował rozpoczęte działania inwestycyjne. Niebawem poznamy kandydatów na radnych z KWW Witolda Wróblewskiego.

Zaskoczenia nie było. Witold Wróblewski, który od 2014 r. jest prezydentem Elbląga, będzie ubiegał się o drugą kadencję. I znowu, jak w poprzednich wyborach, wystartuje z ramienia komitetu obywatelskiego. Wspiera go komitet honorowy, któremu przewodniczy były dyrektor Browaru w Elblągu Roman Korzeniowski. Oprócz niego Witoldowi Wróblewskiemu poparcia udzielają: Witold Gintowt-Dziewałtowski, były prezydent Elbląga, poseł i senator; Tadeusz Chmielewski, były wiceprezydent Elbląga, działacz Solidarności; Danuta Janczuk, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich, Regina Cysarz, przewodnicząca OPZZ; Jadwiga Hryniewicz, wicedyrektor ODN, prezes stowarzyszenia polsko - francuskiego; Hanna Skrobotun, szefowa Elbląskiego Klastra Turystycznego; Cezary Terech, prezes powiatowego Zarządu PSL; Mariola Turek - Stępień, lekarz geriatra ordynator Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Szpitala Miejskiego; Ryszard Kalinowski, działacz Solidarności, przedsiębiorca; Jerzy Kuczyński, redaktor sportowy; Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, szef miejskich struktur SLD; Paweł Olechnowicz, prezes ABB Zamech, Alstom i Grupy Lotos; Gerard Przybylski, szef ZNP; Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA, Agnieszka Banaś, trener kajakarstwa. W sumie komitet liczy blisko 20 osób. Można się domyślać, że te same nazwiska znajdą się na liście kandydatów na miejskich radnych, która zostanie ogłoszona – jak zapowiedział Witold Wróblewski – w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Szefem kampanii wyborczej jest Bogusław Milusz.
     - Praca samorządowa w dużej mierze polega na tym, by umieć łączyć ze sobą wszystkie siły, bo wtedy efekt jest dużo większy - mówił uzasadniając grono tak różnych osób w komitecie popierającym jego kandydaturę.
     Co o kandydacie na prezydenta Elbląga mówił przewodniczący Honorowego Komitetu Poparcia?

  Poparcia Witoldowi Wróblewskiemu udzieliło blisko 20-osobowe grono reprezentantów różnych środowisk (fot. AD) Poparcia Witoldowi Wróblewskiemu udzieliło blisko 20-osobowe grono reprezentantów różnych środowisk (fot. AD)

- W czasie swojej prezydentury zrealizował wiele inwestycji, działa na rzecz dobra miasta i mieszkańców. To dobry gospodarz, trzymający dużą dyscyplinę budżetową, mający dobre rozpoznanie i aktywnie działający w pozyskiwaniu środków z budżetu państwa i Unii Europejskiej – mówił Roman Korzeniowski. - Jego pasją jest praca na rzecz miasta.
     Witold Wróblewski to obok Jerzego Wilka (Prawo i Sprawiedliwość) i Michała Missana (Koalicja PO i Nowoczesnej), trzeci oficjalnie ogłoszony kandydat na prezydenta Elbląga.
     Jakiej kampanii możemy się spodziewać?
     - Zawsze zależy to od samych kandydatów – stwierdził Witold Wróblewski. - Ja byłem i jestem zwolennikiem kampanii merytorycznej, dyskusji o sprawach elblążan, miasta, a nie gry politycznej. Niczego jednak nie można wykluczyć.
     Na pytanie, jak ocenia rywali politycznych, Witold Wróblewski odpowiedział: - Każdego trzeba doceniać. Wybory to czas, gdy nie można wcześniej wyrokować. Zobaczymy, wybory 21 października – zakończył konferencję prasową.
     
     
***
     Dziś (21 sierpnia) po rozmowie z Małgorzatą Witkowską, działaczką ZKS Olimpia Elbląg usunęliśmy z listy członków Honorowego Komitetu Poparcia Witolda Wróblewskiego nazwisko jej oraz jej córki Marty, kajakarki. Pani Małgorzata, nie kryjąc oburzenia, zapewniała, że ani ona ani jej córka nie są zaangażowane w działalność polityczną. O wyjaśnienie sprawy, drogą elektroniczną, poprosiliśmy KWW Witolda Wróblewskiego.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne