UWAGA!

Witold Wróblewski zdecydowanie prowadzi, ale będzie druga tura (aktualizacja)

 Elbląg, Witold Wróblewski zdecydowanie prowadzi, ale będzie druga tura (aktualizacja)

Dane z godz. 3:40. Z nieoficjalnych informacji, które docierają do nas z komisji wyborczych wynika, że w Elblągu odbędzie  się druga tura wyborów. W wyścigu o fotel prezydenta miasta, po podliczeniu głosów w 60 spośród 62 komisji wynika, że prowadzi Witold Wróblewski, który zdobył 48,69 proc. głosów. Drugi jest Jerzy Wilk (28,91 proc.), a trzeci Michał Missan (19,29 proc.). Stefan Rembelski może na razie liczyć na 3,11 proc. głosów. To są oczywiście nieoficjalne wyniki, na bieżąco będziemy je uaktualniać. W ostatnich godzinach wynik urzędującego prezydenta nieznacznie spadł, ale i tak prowadzi z wyraźną przewagą.. 

Mamy też pierwsze nieoficjalne dane z komisji dotyczące wyborów do Rady Miejskiej w Elblągu, z których wynika, że głosowanie może wygrać Koalicja Obywatelska przed PiS, Komitetem Witolda Wróblewskiego i SLD. W jednej z komisji głosy rozłożyły się tak: KO - 228, PiS - 200, KWW Wróblewskiego - 136, SLD - 79, Kukiz 15  - 35. Jeśli się potwierdzą, PiS straci większość w RM. 
       Oficjalne wyniki w Elblągu powinniśmy poznać za co najmniej kilka godzin. Jeszcze 10 komisji nie rozliczyło się z protokołów i kart wyborczych.
      
       Z regionu: 
      
Mamy też pierwsze nieoficjalne wyniki z regionu elbląskiego. W Markusach zwycięstwo już w pierwszej turze zapewniła sobie dotychczasowa wójt Dorota Wasik. W Braniewie do drugiej tury wyborów przeszli: Monika Trzcińska (dotychczasowa burmistrzyni) i Tomasz Sielicki. 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama