UWAGA!

Edukacja według PSL

 
Elbląg, PSL zaprezentował listę do Sejmu w okręgu elbląskim
PSL zaprezentował listę do Sejmu w okręgu elbląskim (fot. Anna Dembińska)

- Zajęcia z robotyki to naprawdę wielka innowacja, która dzieje się w Elblągu. Za naszą sprawą będzie mogła się zdarzyć w całej Polsce, bo to jest w naszym programie wyborczym. Dostępność do najnowszej technologii dla każdej polskiej szkoły, do nauki matematyki, informatyki i robotyki w przyjazny sposób, połączonej z nauką języka angielskiego – mówił dzisiaj w Elblągu Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. Działacze partii przedstawili listę kandydatów do Sejmu w okręgu elbląskim. Zobacz zdjęcia.

Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił podczas konferencji prasowej w Elblągu założenia programu wyborczego PSL dotyczące edukacji.
       - To trudny rok szkolny dla wielu nauczycieli, rodziców i uczniów. Są miejsce w Polsce, gdzie zajęcia będą trwały do późnych godzin i to jest niedopuszczalne. Trzeba unormować sytuację po reformie, dofinansować samorządy. Subwencja musi wystarczyć przynajmniej na wynagrodzenia, bo dzisiaj samorządy muszą dokładać do edukacji, zadłużając się i rezygnując z inwestycji. 10-procentowe podwyżki dla nauczycieli, o których mówi rząd, są niewystarczające – mówił prezes PSL. - Polska szkoła powinna też dbać o zdrowy styl życia uczniów, dlatego proponujemy ciepły posiłek dla każdego ucznia niezależnie od statusu materialnego. To jest polityka rodzinna, ale też polityka pozytywna wobec producentów żywności, bo to musi być najlepsza polska żywność w polskiej szkole. Kolejna sprawa to nauka języków obcych – 5 godzin angielskiego w każdej szkole to jest minimum. Proponujemy też, by nie ważyć tornistrów, jak chciała była minister Zalewska, bo to jest działanie bez sensu. Lekki tornister to e-tornister. W jednym tablecie można zmieścić bardzo dużo książek, wiedzy i ćwiczeń do wykonania.
       - Skąd wziąć na to pieniądze? - pytali dziennikarze.
       - Rozwiązaniem jest racjonalne wydatkowanie środków. Nie wolno ich zużywać na głupoty. Wolę, by dofinansować szpitale i edukację, a dopiero potem myśleć o Centralnym Porcie Komunikacyjnym – odpowiedział prezes PSL.
       Prezes PSL chwalił Elbląg za politykę oświatową i wprowadzane innowacje w nauczaniu, m.in. lekcje z robotyki i programowania dla uczniów szkół podstawowych. Krótko przed konferencją odbyły się pokazowe zajęcia z udziałem uczniów SP nr 19.

  Elbląg, Przed konferencją odbyła się pokazowa lekcja robotyki
Przed konferencją odbyła się pokazowa lekcja robotyki (fot. Anna Dembińska)


       - Zajęcia z robotyki to naprawdę wielka innowacja, która dzieje się w Elblągu. Za naszą sprawą będzie mogła się zdarzyć w całej Polsce, bo to jest w naszym programie wyborczym. Dostępność do najnowszej technologii dla każdej polskiej szkoły, do nauki matematyki, informatyki i robotyki w przyjazny sposób, połączonej z nauką języka angielskiego – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
       Podczas konferencji działacze przedstawili kandydatów listy PSL Koalicja Polska w okręgu elbląskim w wyborach do Sejmu. Jak już informowaliśmy, wysokie miejsca zajmują na niej Edward Pietrulewicz, wiceprezydent Elbląga i Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. PSL nie wystawi nikogo w okręgu w walce o Senat.
       - Na liście jest bardzo wielu samorządowców, są lekarze, nauczyciele, przedstawiciele branży rolniczej, ministrowie. Mam nadzieję, że spełnia ona oczekiwania Elbląga. Będziemy zabiegać o kilka mandatów – zapowiedział Zbigniew Ziejewski, „jedynka” na liście, przedsiębiorca i samorządowiec z Nowego Miasta Lubawskiego,
      
       Kandydaci z listy PSL Koalicja Polska w okręgu nr 34
      
       1. Zbigniew Ziejewski
       2. Piotr Żuchowski
       3. Dariusz Frejnik
       4. Edward Pietrulewicz
       5. Paweł Szakiewicz
       6. Małgorzata Sowicka
       7. Monika Marchalewska
       8. Robert Huszcza
       9. Katarzyna Granacka
       10. Andrzej Wiśniewski
       11. Aneta Kądziołka
       12. Wioletta Jaskólska
       13. Adam Żyliński
       14. Ewa Nisewicz
       15. Krzysztof Groblewski
       16. Stanisław Żelichowski
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • " Są miejsce w Polsce, gdzie zajęcia będą trwały do późnych godzin i to jest niedopuszczalne ", całe pokolenia w takim systemie się uczyły. Nie dramatyzować.
 • I poleci hejt POPIS plus tego od lewicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  16
  elblążanka Ewa(2019-09-02)
 • koledzy ładowali kasę w Ostródę, Iławę, Bartoszyce itp miasteczka, o Elblągu zapomnieli, miasto podupadło i disłownie stało się dużą wsią, teraz koledzy z PSL idzcie po glosy tam gdzie inwestowaliscie, dlaczego czepiacie się Elbląga? co złego mogluscie temu.miastu uczynić to uczyniliście, teraz nikt tu wam nie wierzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  Edwards(2019-09-02)
 • Pogratulować PSL super kandydatów z Departamentu Edukacji oraz wiceprezydenta EP. Są to czarne konie Prezydenta. Z pewnością przekroczą próg, ale na pewno nie wyborczy. Edek się nada do tej roboty. Został skierowany na kolejny trudny zaminowany odcinek. Ta hulajnoga zawiezie Edzia prosto na Wiejską. Trzeba pamiętać o zwiększonej mocy akumulatora, żeby wystarczyło mocy do Warszawy, bo inaczej się wypier. .. .olisz na pierwszym zakręcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  4
  Fan robotyki z SP19(2019-09-02)
 • Eee tam, bicie piany i nic wiecej.
 • .. .. wierzcie dalej w bajeczki kolesi 89' ciekawe czemu ci "dziennikarze" nie zapytali się gdzie pieniążki idą na jakie konta zagraniczne i ile ?
 • @Fan robotyki z SP19 - I nie tylko fan robotyki! I to są bardzo dobrzy kandydaci, tacy, ktorych widać efekty, czy komuś to się podoba, czy nie!
 • ich miny na zdieciach sa bezcenne. WON DZIADY Z ELBLAGA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  9
  nie oddam glosu na PSL(2019-09-02)
 • @nie oddam glosu na PSL
 • 4,5 % i starczy
 • Miasto Elbląg płonie ,degradacja totalna, wszystkie raporty ekspertów podkreślają jedno ,masakryczną przepaść ekonomiczną ,społeczną ,i liczne patologie tak wygląda obraz rządów PSLu ,a oni mają tupet i chcą na wiejską haha . Jak byście byli blisko ludzi na wsiach to by nie powstała Samoobrona,tak z Balcerowiczem PSL sprzedał ograbił za grosze PGRy zostawiając ,samym sobie 2mln robaków na lodzie. Pan Wróblewski w 2019 r jaki pożytek zrobił dla Elbląga??????? Ilu mamy nowych inwestorów? Totalna patologia w TE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  6
  1125.(2019-09-03)
 • Elbląg to taka Polska w pigułce rządów PSL, pod ich kierunkiem miasto prężnie się rozwija, ma nowoczesny transport miejski, wspaniale autobusy i tramwaje wiżą usmiechnięte i szczęśliwe dzieci oraz ich matki i ojców do miejsc relaksu i odpoczynku nad wodę, albo np do Bażantarni, tylko PSL, oni potrafią rządzić jak nikt inny
Reklama