UWAGA!

Koalicja rozpoczęła kampanię

 
Elbląg, Jacek Protas (przy mikrofonie) przedstawił listę KO do Sejmu
Jacek Protas (przy mikrofonie) przedstawił listę KO do Sejmu (fot. Michał Skroboszewski)

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu zbierali dziś w Elblągu podpisy niezbędne do zarejestrowania listy w październikowych wyborach parlamentarnych. Na liście KO jest czworo elblążan: Elżbieta Gelert, Antoni Czyżyk, Angelika Domańska oraz Łukasz Piśkiewicz. O reelekcję w Senacie powalczy Jerzy Wcisła.

Koalicja Obywatelska zainaugurowała kampanię wyborczą przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Pod Bramą Targową lider listy poseł Jacek Protas przedstawił kandydatów na posłów i senatorów.
       - Stworzyliśmy szeroki ruch społeczny złożony nie tylko z partii politycznych, ale też wspierany przez różne środowiska i samorządowców, po to, żeby skutecznie stanąć do walki z PiS – em, 13 października – mówił Jacek Protas, lider listy KO w okręgu nr 34.
       Na liście znajdziemy grupę elblążan. Trzecie miejsce na liście zajmuje Elżbieta Gelert – posłanka i dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Na „dziesiątce” widnieje obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu oraz dyrektor CSE „Światowid” Antoni Czyżyk. 14 miejsce zajmuje działaczka feministyczna z Zielonych Angelika Domańska, na przedostatniej pozycji umieszczono Łukasza Piśkiewicza, byłego prezesa EPEC – u (ostatnio pracował w Truso TV). Kandydatem opozycji do Senatu jest Jerzy Wcisła, który będzie ubiegał się o reelekcję. Jak powiedział Jacek Protas, kandydata KO popiera też Lewica oraz PSL.
       - Chcemy nawiązać najlepszych wyników, które osiągaliśmy. Dziś mamy troje posłów, chcielibyśmy poprawić ten wynik – mówił Jacek Protas.
       Ujawnienia szczegółowego programu dla regionu elbląskiego możemy spodziewać się na początku września.
       - Dla Elbląga niezmiernie ważna jest kwestia portu, również w kontekście kanału przez Mierzeję Wiślaną.od lat walczymy o to, żeby realizować zaplanowane w porcie przedsięwzięcia. Jeżeli rzeczywiście rząd PiS chce przekopać Mierzeję Wiślaną, to muszą równolegle być realizowane inwestycje w porcie elbląskim. To jest dla nas absolutnie priorytetowe – mówił Jacek Protas.
      
       Lista kandydatów KO z okręgu 34: 1) Jacek Protas, 2) Bernadeta Hordejuk, 3) Elżbieta Gelert, 4) Piotr Cieśliński, 5) Ewa Dembek, 6) Katarzyna Królak, 7) Marian Janicki, 8) Leszek Dziąg, 9) Elżbieta Zabłocka, 10) Antoni Czyżyk, 11) Ryszard Kowalski, 12) Krystyna Janczewska, 13) Marek Borkowski, 14) Angelika Domańska, 15) Łukasz Piśkiewicz, 16) Miron Sycz

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • POszli WON kłamczuchy!
 • pani E. G niech się szpitalem zajmie, a nie trzy sroki za ogon ciągnie, aby synek mógł szaleć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  98
  12
  mieszkaniecJARU(2019-08-20)
 • Wam po prostu dziękujemy !!!! Dość było waszych rządów, Polska nie była Polską tylko kupą itd. a najlepiej zapytajcie Sienkiewicza, on powie wam dokładnie czym.
 • w szpitalu kolejki jak hu. .. .. a ona się w politykę bawi. .. żenada
 • Ha i tego z epecu co go tak zaciekle bronili wcisłani gelert też na listy wrzucili. Liczę na to, że mieszkańcy naszego miasta dadzą wam kopa w cztery litery. Gardzę takimi jesnostkami!
 • Zajmijcie się najpierw sytuacją w zakładach pracy w regionie, a dopiero potem do polityki krajowej. Jak okropnie są traktowani pracownicy w Wójciku czy ZAS-ie? Napiszcie w komentarzach pod tym postem gdzie jeszcze pracowników traktuje się jak podludzi.
 • rzygać się chce ja się patrzy na te zakłamane mor. .. .. dyyyyy do łopaty darmozjady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  14
  robotniknowy(2019-08-20)
 • geletowa zajmij się szpitalem bo tam syf, posiłki dno. ale ty wolisz za korytem gonić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  68
  11
  panidorotaz jaru(2019-08-20)
 • Protas, Gelert, Cieśliński, Wcisła - zero działań dla Elbląga. Praktycznie niewidoczni w ciągu ostatnich 4 lat. Czas na zmiany. Jeśli chcecie już koniecznie głosować na KO wybierzcie inne kandydatury np. Czyżyka. Po to by Gelert czy Protas nie znaleźli się w sejmie. Wcisła też pokazał, że nic nie potrafi załatwić dla naszego miasta. Dość tych samych nazwisk, zawodowych politykierów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  13
  xemen990(2019-08-20)
 • Z tej całej święty Czyżyk wydaje się najbardziej sensowny. Reszta nic dla Elbląga nie robi
 • układ 89' + nowi kolesie do spółki typu Teraz, Wiesna i kto tam wie co jeszcze, wszyscy chcą do koryta, każdy kto głosuje na: układ 89' + nowi kolesie, jest współtwórcą nieszczęścia tego kraju, lepiej nie isć na wybory niż iść, po za tym podejrzewam że to ściema, proszę to wziasc na logikę : kolesie u władzy mają szmalec całego kraju i stołki i ustawiają swoje rodziny na kilka lat do przodu, kradną w aferach korupcyjnych w których są nie winni, mają na usługach policję i sądy, zostają profesorami i doktorami haha pasożytują na koszt harujących jak woły ludzi i się śmieją z frajerów i Oni mają to oddać ? bo ileś tam tyś ludzi zagłosowało na panią Jadzie czy pana Mareczka czy kogoś tam bo jakieś "odznaczenia na papierze" tak mówią ? haaaa żałosne, tak wygląda wasza demokracja hahahaha
 • O, o, o i pan od ciepłej posadki, nic dobrego nie będzie.
Reklama