UWAGA!

Oni poprowadzą Koalicję do wyborów

 
Elbląg, Jacek Protas ma być liderem listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do sejmu
Jacek Protas ma być liderem listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do sejmu (fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Jacek Protas, Bernadeta Hardejuk i Elżbieta Gelert – tak wygląda pierwsza trójka kandydatów do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej z naszego okręgu wyborczego. Dziś (30 lipca) Platforma Obywatelska przedstawiła pierwszych kandydatów do Sejmu.

Jacek Protas wystartuje jako „jedynka” z list Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu. Będzie ubiegał się o reelekcję – w 2015 r. otrzymał 18 tys. głosów. Obecnie w Sejmie jest zastępcą przewodniczącego komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz członkiem komisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego oraz kilku podkomisji. Pracował też w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. W tegorocznych wyborach do europarlamentu bezskutecznie ubiegła się o mandat europosła. Wcześniej był m.in. marszałkiem województwa warmińsko – mazurskiego.
       Bernadeta Hardejuk jest przewodniczącą sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego. To jej trzecia kadencja jako radnej wojewódzkiego „parlamentu”. Wcześniej pracowała w samorządzie iławskim.
       Elżbieta Gelert jest posłanką od 2011 r. W latach 2005 – 2006 była senatorem z okręgu elbląskiego. Była radną Elbląga, kandydowała też na urząd prezydenta naszego miasta. W sejmie pracuje w komisji zdrowia oraz regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych. Jest także dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
       Nazwiska kolejnych kandydatów do Sejmu poznamy prawdopodobnie 14 sierpnia, kiedy odbędzie się „druga tura” wewnątrz partyjnych ustaleń. Trzy dni później liderzy partii tworzący Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa dla Polski oraz Zieloni) oraz zaproszeni samorządowcy ustala ostateczny kształt list wyborczych i rozpoczną rejestracje komitetu wyborczego.
       Wybory parlamentarne odbędą się jesienią tego roku, ich dokładna data nie została jeszcze ustalona. „Jedynką” na liście Prawa i Sprawiedliwości jest poseł Leonard Krasulski.
       Elbląski okręg wyborczy (nr 34) w wyborach do Sejmu obejmuje miasto Elbląg oraz powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, nowomiejski, ostródzki. Wybiera się z niego ośmiu posłów.
      
       Aktualizacja z 31 lipca: Prawdopodobnie z piątego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej będzie startował Antoni Czyżyk - przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej i dyrektor CSE Światowid".
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jezusz bede pierwszy nie wierze. Pierwszy ktory napisze ze teraz wam pokazemy poparcie obiboki i malkontenci bez programu bez koncepcji tlyko z apetytem na stanowiska. Zrobcie sobie komitet obrony stolca.
 • Bez komentarza. Co za zaskoczenie. : ) : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  6
  pampi-ZAWADA(2019-07-30)
 • Do kotłowni w termach a nie do sejmu.
 • Nie udało się do europarlamentu. Ale karawana jedzie dalej z tymi samymi mendami na pokładzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  94
  13
  Siesta777(2019-07-30)
 • Tylko homoseksualizm może uratować Polskę. Homoseksualizm dla wszystkich. Cała władza w ręce KC LGBT.LGBT przewodnią siłą Narodu ! Marks-Lenin-Stalin ( Czarzasty-Biedron-Zandberg). Kto nie homoseksualista - ten faszysta ! To program PO-KO i Biedroniów. z pewnością zdobędą na tym większość konstytucyjną. To nie ulega najmniejszej wątpliwości ; ))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70
  40
  Paull(2019-07-30)
 • Kręcą kolejne odcinki serialu "Zachlysnieci władzą"? Dalej ta sama skompromitowana w mieście obsada. Mam nadzieję że ten nudny przewidywalny serial zniknie z polski tak jak Moda na Sukces. W PO podobnie jak w serialu jeden drugiemu podklada świnie a pozniej ciagnie druta. Przypominam ze odwolalismy tych łajdakow w referendum bo okazali się najgorsza ekipą rządzącą w historii miasta. Zachowali się jak wsiuny po dopchaniu do koryta. Kolesiostwa buty i pazernosci nie było końca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  8
  turban(2019-07-30)
 • @paull zaraz Twój post zniknie gdyż Portel jest tęczowy, a Rabiej z Biedroniem już szykują pozew. najlepszy ubaw mam jak jadę S-7 i widzę babę w laczkach co pyta w imieniu Parady Oszustów co trzeba zmienić w służbie zdrowia. A jest ze 20 lat dyrektorem szpitala w Elblągu i powinna być od kilku lat na emeryturze. Jakim klejem jest przyklejona do stołków ? Zna ktoś odpowiedź ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  63
  12
  wredny_typ(2019-07-30)
 • Z taką ekipą to Shrek może jechać na szparagi do Makreli a nie do sejmu.
 • Ludzie! Obudźcie się! W polskim parlamencie nikt nie może mieć absolitnej władzy. Rozwój państwa dyktuje i będzie dyktowało dogadywanie się lewicy z centrowymi i prawicą. Wtedy wychodzą ustawy najbardziej wyważone i służące nam Polakom.
 • Odgrzewane kotlety
 • tragedia!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  6
  NIE-PO!!!(2019-07-30)
 • Tak po ludzku wstyd by było. Ale towarrzycho nachalne I bezczelne jest jak krakowskie córy Koryntu.
Reklama