UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS odsłonił karty

 
Elbląg, Leonard Krasulski i Jerzy Wilk otwierają elbląską listę kandydatów do sejmu z listy PiS
Leonard Krasulski i Jerzy Wilk otwierają elbląską listę kandydatów do sejmu z listy PiS (fot. arch. portEl.pl)

Trzech elblążan będzie walczyło o mandat do Sejmu w najbliższych wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości. O reelekcję starać się będą Leonard Krasulski i Jerzy Wilk, na debiut w poselskich ławach liczy Paweł Kowszyński.

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło, kto w okręgu elbląskim będzie ubiegał się o mandat posła w nadchodzących wyborach. Pierwsze trzy miejsca obsadzili dotychczasowi posłowie, którzy będą ubiegać się o reelekcję.
       Listę otwiera Leonard Krasulski – poseł ostatnich trzech kadencji, na którego w ostatnich wyborach oddało głos ponad 10 tys. wyborców. Zasiada m.in. w komisji regulaminowej, komisji łączności z Polakami za granicą oraz komisji gospodarki i rozwoju (w dwóch ostatnich komisjach jest wiceprzewodniczącym).
       Drugie miejsce również zajmuje elblążanin: poseł Jerzy Wilk, który cztery lata temu uzyskał poparcie prawie 15 tys. wyborców. Jest członkiem komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W ubiegłym roku ubiegał się o urząd prezydenta Elbląga, ale przegrał w II turze z Witoldem Wróblewskim.
       Pozostali posłowie PiS z naszego okręgu zajmują trzecią – Zbigniew Babalski i ósmą – Adam Ołdakowski pozycję na liście.
       Do Sejmu wybiera się też radny elbląskiej Rady Miejskiej Paweł Kowszyński, który w wyborach samorządowych uzyskał 709 głosów. Obecnie jest komendantem wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy. Na liście do Sejmu zajmuje wysoką siódmą pozycję.
       O miejsce w Senacie powalczy wicewojewoda warmińsko – mazurski Sławomir Sadowski. Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.
      
       Lista kandydatów PiS z okręgu 34: 1) Leonard Krasulski, 2) Jerzy Wilk, 3) Zbigniew Babalski, 4) Marcin Kazimierczuk, 5) Monika Modzelewska-Kozioł, 6) Damian Godzyński, 7) Paweł Kowszyński, 8) Adam Ołdakowski, 9) Anna Węgłowska, 10) Karolina Goik, 11) Agnieszka Kobryń, 12) Grażyna Kamińska, 13) Jolanta Andruszkiewicz, 14) Robert Gontarz, 15) Grzegorz Kierozalski, 16) Jacek Pawlik
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama