UWAGA!

Współpracownicy prezydenta startują do Sejmu

 
Elbląg, Edward Pietrulewicz będzie kandydował do Sejmu
Edward Pietrulewicz będzie kandydował do Sejmu (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Wiceprezydent Elbląga, dyrektor departamentu edukacji Urzędu Miejskiego oraz wójt Gronowa Elbląskiego i Markus wystartują w wyborach do Sejmu z listy PSL Koalicja Polska. Nazwiska swoich kandydatów PSL podał na konwencji wyborczej w Olsztynie.

Edward Pietrulewicz oraz Małgorzata Sowicka kandydowali w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu. Mandaty wywalczyli, ale ich nie przyjęli. Edward Pietrulewicz pozostał dyrektorem szkoły podstawowej (dopiero dwa miesiące później został mianowany wiceprezydentem miasta), a Małgorzata Sowicka pozostała na stanowisku dyrektora departamentu oświaty. Razem zdobyli dla KWW Witolda Wróblewskiego (prezydent należy do PSL) ponad 1100 głosów, a teraz ich nazwiska pojawiły się na liście wyborczej PSL Koalicji Polskiej do Sejmu.
       PSL nie podał dokładnej kolejności, jaką zajmą kandydaci na liście w okręgu nr 34. Wiadomo, że jedynką ma być Zbigniew Ziejewski, radny powiatu nowomiejskiego. Na drugim miejscu ma się znaleźć kandydat Kukiz'15, którego nazwisko nie jest jeszcze znane. W czołówce zapewne znajdą się także Stanisław Żelichowski, trzykrotny minister środowiska, poseł kilku kadencji, który wraca do polityki, Piotr Żuchowski, obecny dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, a wcześniej m.in. minister kultury, a także doradca prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz wspominani już Edward Pietrulewicz i Małgorzata Sowicka.
       Na liście wyborczej mają się także znaleźć inni samorządowcy z regionu elbląskiego: Paweł Szakiewicz, znany z programu „Rolnik szuka żony” (od trzech kadencji radny gminy Braniewo), Dorota Wasik, wójt gminy Markusy i Marcin Ślęzak (wójt Gronowa Elbląskiego) oraz Aneta Kądziołka, lekarka z Pieniężna.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama