[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Współpracownicy prezydenta startują do Sejmu

 
Elbląg, Edward Pietrulewicz będzie kandydował do Sejmu
Edward Pietrulewicz będzie kandydował do Sejmu (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Wiceprezydent Elbląga, dyrektor departamentu edukacji Urzędu Miejskiego oraz wójt Gronowa Elbląskiego i Markus wystartują w wyborach do Sejmu z listy PSL Koalicja Polska. Nazwiska swoich kandydatów PSL podał na konwencji wyborczej w Olsztynie.

Edward Pietrulewicz oraz Małgorzata Sowicka kandydowali w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu. Mandaty wywalczyli, ale ich nie przyjęli. Edward Pietrulewicz pozostał dyrektorem szkoły podstawowej (dopiero dwa miesiące później został mianowany wiceprezydentem miasta), a Małgorzata Sowicka pozostała na stanowisku dyrektora departamentu oświaty. Razem zdobyli dla KWW Witolda Wróblewskiego (prezydent należy do PSL) ponad 1100 głosów, a teraz ich nazwiska pojawiły się na liście wyborczej PSL Koalicji Polskiej do Sejmu.
       PSL nie podał dokładnej kolejności, jaką zajmą kandydaci na liście w okręgu nr 34. Wiadomo, że jedynką ma być Zbigniew Ziejewski, radny powiatu nowomiejskiego. Na drugim miejscu ma się znaleźć kandydat Kukiz'15, którego nazwisko nie jest jeszcze znane. W czołówce zapewne znajdą się także Stanisław Żelichowski, trzykrotny minister środowiska, poseł kilku kadencji, który wraca do polityki, Piotr Żuchowski, obecny dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, a wcześniej m.in. minister kultury, a także doradca prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz wspominani już Edward Pietrulewicz i Małgorzata Sowicka.
       Na liście wyborczej mają się także znaleźć inni samorządowcy z regionu elbląskiego: Paweł Szakiewicz, znany z programu „Rolnik szuka żony” (od trzech kadencji radny gminy Braniewo), Dorota Wasik, wójt gminy Markusy i Marcin Ślęzak (wójt Gronowa Elbląskiego) oraz Aneta Kądziołka, lekarka z Pieniężna.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama