UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapraszamy do obejrzenia wyborczej debaty

2019-10-03
Aktualizowany 2019-10-07 09:40
Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

Podczas kampanii wyborczej nie powinno zabraknąć debaty między kandydatami, dlatego portEl.pl postanowił wspólnie z telewizją Truso.tv takie spotkanie zorganizować. Przedstawiciele sześciu komitetów walczących o mandaty do parlamentu spotkali się na debacie, którą pokażemy we wtorek, 8 października.

Do dyskusji zaprosiliśmy po jednym przedstawicielu każdego z sześciu komitetów wyborczych w okręgu elbląskim. A są to: Janusz Bielecki (Bezpartyjni i Samorządowcy, kandydat na senatora w okręgu nr 85) oraz kandydaci na posłów w okręgu elbląskim: Monika Falej (Lewica), Edward Pietrulewicz (PSL Koalicja Polska), Jacek Protas (Koalicja Obywatelska), Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Andrzej Wyrębek (Konfederacja Wolność i Niepodległość).

Spotkanie składało się z czterech części. W pierwszej każdy kandydat odpowiadał na jedno pytanie wybrane z listy, przygotowanej przez organizatorów z takich dziedzin jak gospodarka, służba zdrowia, praca i sprawy społeczne, bezpieczeństwo. Pytanie w drugiej części (to samo dla każdego kandydata) dotyczyło okręgu elbląskiego. Z kolei w trzeciej części kandydaci przepytywali siebie nawzajem. Na zakończenie – w czwartej części debaty – każdy jej uczestnik miał okazję odnieść się do odpowiedzi swoich kontrkandydatów i zaapelować o głosy na swoją listę.

Debata, którą poprowadził Rafał Gruchalski, redaktor naczelny portEl.pl, trwała 90 minut. Jej przebieg będzie można obejrzeć we wtorek, 8 października w telewizji Truso.tv, na stronie internetowej Truso.tv i portEl.pl oraz na stronach obu mediów na Facebooku. Początek o godz. 18.

 

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • W wyborach NIE głosujemy na KO czy PiS. Głos należy oddać na NARODOWCÓW!
 • Ooooj to sie tu za chwilę rozpęta burza w komentarzach! :D Ide robić popcorn.....
 • RobertKoliński Uwaga, kolejny zastrzyk lewicowej nadziei:) Jak pisałem wcześniej - w okręgu elbląskim (nr 34) mamy jeden z najwyższych poziomów poparcia dla Lewicy w całym kraju i 1 mandat praktycznie pewny. Przy odrobinie szczęścia i nieco wyższych notowaniach w kraju, rzędu ok. 14-15% i więcej, jest szansa i na mandat drugi. Przypominam również, że w tych wyborach nie ma znaczenia miejsce kandydata na liście (można spokojnie głosować np. na nr 9;), bo w pierwszej kolejności liczą się właśnie głosy oddane na kandydatów, a dopiero w kolejności drugiej, na całą listę krajową. Im wyższe poparcie w całym kraju, tym więcej mandatów dla ugrupowania. Pamiętajcie, idźcie na wybory 13 października br. i głosujcie mądrze:) Hashtagi: #lewica,#ElblagNaSwoich,#NewHope,#NowaNadzieja
 • RobertKoliński Pytania do kandydatów: 1.Co kandydaci (przede wszystkim posłowie ubiegający się o reelekcję) zrobili dla Elbląga i regionu podczas swojej 4-letniej kadencji (strzepywanie łupieżu się nie liczy)? 2.Co kandydaci zrobili/zrobią w sprawie przywrócenia mieszkańcom miasta kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej? 3.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s Małego Ruchu Granicznego w naszym regionie? 4.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s włączenia Elbląga do rządowego planu rozwoju tzw. Centralnego Portu Komunikacyjnego (kolej)? 5.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania i restauracji tzw. Kolei Nadzalewowej? 6.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s ratowania Tramwajów Elbląskich oraz pomocy w kwestii odnowienia taboru komunikacyjnego? 7.Co kandydaci zrobili/zrobią w/s zapewnienia mieszkańcom godnej płacy i ludzkich warunków pracy w mieście? 8.Jak kandydaci planują zatrzymać/odwrócić niekorzystny trend wyludniania się i starzenia społeczeństwa miasta Elbląga? Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
 • Praca z faszystami, nacjonslistami z Konfederacji !!!!!
 • Wygra PiS a reszta jak zwykłe belkot. Na co wy liczycie P O i PSL i S L D klamaliscie naród,kazaliscie tyrac do śmierci za grosze .spadajcie.
 • Tylko nie debata we współpracy z Truso. Oni non stop mają jakieś wpadki techniczne. Przypomnieć wam jak wyglądała wasza poprzednia debata we współpracy z Tuso TV, w której jakość AUDIO była na tragicznym poziomie?
 • RobertKoliński 9.Jakie jest stanowisko kandydatów w/s przekopu Mierzei Wiślanej? 10.W jaki sposób planują kandydaci pozyskać środki budżetowe na programy społeczne i rozwojowe dla m. in. miasta Elbląga? 11.Czy kandydaci uważają za słuszny pomysł budowy betonowego molocha i wielkiego parkingu na Wyspie Spichrzów? 12.Czy widzą ew. jakieś alternatywy dla tego ostatniego pomysłu? Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
 • @RobertKoliński - Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! a po za tym : Widmo krąży po Europie - widmo komunizmu. Wszystkie potęgi starej Europy połączyły się dla świętej nagonki przeciw temu widmu, papież i car, Metternich i Guizot, francuscy radykałowie i niemieccy policjanci. no i jeszcze : Pewna część burżuazji pragnie zaradzić niedomaganiem społecznym, aby utrwalić istnienie społeczeństwa burżuazyjnego. Należą do niej ekonomiści, filantropowie, głosiciele humanitaryzmu, ulepszyciele położenia klas pracujących, organizatorzy dobroczynności, opiekunowie zwierząt, założyciele towarzystw wstrzemięźliwości, pokątni reformatorzy najrozmaitszego gatunku. Nawet całe systemy tworzone były z tego burżuazyjnego socjalizmu.
 • bieliński będzie propagował LGBT.
 • 13.10.2019 nie głosujemy na PO bo oni chcą oszukać Polaków, żeby się do koryta dostać.
 • hahaha towarzysz marks już ponad 150 lat temu zaorał postępowe burżuazyjne Lewactwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  marksik(2019-10-03)
Reklama