UWAGA!

"Eurowybory są ważne dla Elbląga"

 Elbląg, "Eurowybory są ważne dla Elbląga"
Fot. Anna Dembińska

Taką myśl przewodnią można wydobyć z wypowiedzi działaczy związanych z Platformą Obywatelską podczas dzisiejszego (11 maja) briefingu. Swoją kampanię do europarlamentu rozpoczynał dziś w Elblągu Jacek Protas, poseł na Sejm z okręgu elbląskiego i wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Jacek Protas zachęcał dziś do głosowania w wyborach 9 czerwca, szczególnie na kandydatów z list KO. Sam jest "jedynką" na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu.

- To są naprawdę bardzo ważne wybory, nasze 20-lecie w Unii Europejskiej, które w tym miesiącu obchodzimy, to 20 lat budowania nowej Polski, silnej Polski w zjednoczonej Europie. To ogromny skok cywilizacyjny, wielkie inwestycje infrastrukturalne. Przez te 20 lat do dzisiaj z Unii Europejskiej trafiło do nas 261 mld euro, 261 mld euro dla Polek i Polaków, na wsparcie przedsiębiorców, na inwestycje w kapitał ludzki, to naprawdę ogromna kwota. Jesteśmy największym beneficjentem tego wsparcia - podkreślał. - Unia Europejska to nie tylko pieniądze. To swobodny przepływ naszych towarów bez ceł, to otwarte granice, przekraczanie tych granic bez paszportów, to możliwość kształcenia się naszych dzieci, młodzieży, w szkołach za granicą. To w końcu, co ważne, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, które daje nam wspólnota. Szczególnie dzisiaj, kiedy za naszą granicą trwa wojna – stwierdził kandydat.

W związku z tym mówił m. in. o potrzebie specjalnego wsparcia regionów przygranicznych, zabezpieczeniu firm, by nie bały się tu inwestować etc. Mówił też, że zadbać o to musi silna reprezentacja Koalicji Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim.

Jacka Protasa poparli w czasie briefingu inni działacze związani z Platformą. Prezydent Elbląga Michał Missan zapewniał, że kandydat zadba o potrzeby miasta, także w kontekście inwestycji portowych.

Senator Jerzy Wcisła podkreślał m.in., że Jacek Protas doskonale rozumie zagrożenia związane z wojną za wschodnią granicą, by dbać w Europarlamencie o potrzeby mieszkańców także pod tym względem, czy też w kwestii konieczności zabezpieczenia przeciwpowodziowego regionu.

Posłanka Elżbieta Gelert akcentowała, że Koalicja Obywatelska to ugrupowanie otwarte na Europę. W podobnym tonie wypowiadali się Robert Turlej z sejmiku województwa i przewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Kluge.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wybory 2024

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie Protas zdecydowane NIE od mieszkańców miasta ELBLĄG !!!!!
 • A i tak znajda się tacy co na złodziejski PIS zagłosują. wstyd cwaniaki, wstyd
 • Politycy mają bardzo gięte kręgosłupy moralne
 • Ja nie mogę. Ta Koalicja Obywatelska wstydu nie ma. Najpierw na oczach milionów Polaków Tusk nagradza nominacja do brukselskich apanaży za wykonanie mokrej roboty 4 egzekutorów którzy w roli ministrów rozprawili się z poprzednikami. Teraz Protas startuje po te same pieniądze Oczywiście z wielkiej miłości do Ojczyzny. Jak się nie uda to pozostanie skromna pensja posła. Ludzie - czy nie widzicie tej pajeczyny cwaniaczków którzy się układają byle zawsze ich było na wierzchu. Na szczęście ich czas też kiedyś dobiegnie końca. Niektórzy już z łaska ale walczą nadal w pierwszym szeregu. Jak długo jeszcze te same twarze będą blokować dla siebie przestrzeń publiczną
 • Przestańcie i tak zaglosujecie na nich.
 • Protas kampanię do europarlamentu rozpoczynał dziś w Olsztynie po 10,przyjechał do Elbląga i powiedział ze tu rozpoczyna
 • Wstyd jak ten Protas pokazuje się w Elblągu gdy potrzebuje głosów. Nic nigdy pożytecznego nie zrobił dla Elbląga. Termy w Lidzbarku Warmińskim pobudował i poszły na sprzedaż. Patrzeć już na niego nie można. Karierowicz, po trupach na stołek i nic nie robi.
 • Jak Elblązanie mogą glosować na kogoś z Olsztyna, z miasta, ktore spuścilo Elbląg do roli zaścianka!!! Jak można promować takich ludzi! Śliwkę to krytykowali ze z Pasłęka choc powiazany lepiej z Elblagiem niż ten karierowicz ! To bezczel żebrać tu o głosy i promować się
 • Co za wstyd lansować tego gościa!!!!
 • Prawda jest taka że Koalicja Obywatelska to jedyna mądra i rozsądna siła polityczna w naszym kraju i jedyna z którą się liczą w Unii Europejskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31
  94
  Teofil Skorupa niezalogowany(2024-05-11)
 • Panie Protas, a co nie rozliczyli jeszcze pana za Termy Warmińskie, przecież to nam się odbiera pieniądze, żeby dogrzewać tam wodę. To z naszych elbląskich pieniędzy, gdzie pana honor, co pan takiego uczynił dla Elbląga oprócz straty?POwcy nigdy nie głosujcie na tego pana Protasa.
 • Olsztyn sprowadzil Elbląg do roli sołectwa ! Zabral temu miastu caly potencjał i czy to nie wstyd POpierać przedstawiciela Oksztyna i czy nie wstyd oddać głos na przepoconego POlityka???? Skandal moralny!
Reklama