UWAGA!

Paweł Rodziewicz: Chcemy zaprosić mieszkańców do aktywności

- Stawiamy na jakość, nie na ilość. Ludzie, którzy są na naszych listach, nie są przypadkowi. Znam ich z różnego rodzaju aktywnej publicznej działalności. Właśnie z racji ich zaangażowania i dorobku zaproponowałem im udział w wyborach samorządowych jako kandydatom z listy – mówi Paweł Rodziewicz, kandydat na prezydenta Elbląga, startujący z obywatelskiego komitetu Nowy Elbląg.

Cały wywiad (bez cięć montażowych) można obejrzeć na naszym YouTube, klikając w okienko przy artykule. Poniżej wypisaliśmy niektóre z wypowiedzi Pawła Rodziewicza, który startował w ostatnich jesiennych wyborach do Sejmu i dla którego jest to debiut w wyborach samorządowych.

 

O małej liczbie kandydatów na radnych zgłoszonych przez jego komitet w wyborach

- Stawiamy na jakość, nie na ilość. Ludzie, którzy są na naszych listach nie są przypadkowi. Znam ich z różnego rodzaju aktywnej publicznej działalności, właśnie z racji ich zaangażowania, ich dorobku, zaproponowałem im udział w wyborach samorządowych jako kandydatom z listy. Działają na gruncie elbląskiej kultury, sportu, edukacji. Wiele innych osób, do których zgłaszałem się z zapytaniem, czy chcieliby wziąć udział w naszym projekcie, mimo chęci nie było w stanie pogodzić tej swojej działalności społecznej z dodatkowymi obowiązkami, jakie nakłada prowadzenie kampanii wyborczej. Chciałbym oczywiście mieć w swoim komitecie więcej osób, ale nie wszyscy byli w stanie połączyć kampanii ze swoimi obowiązkami.

 

O braku doświadczenia w zarządzaniu

- Pięć lat pracowałem w Urzędzie Miejskim pełniąc funkcję rzecznika praw konsumentów. To funkcja bezpośrednio podległa pod prezydenta. Miałem okazję przez te pięć lat dobrze przyjrzeć się funkcjonowaniu urzędu i całego samorządu. Myślę, że te obserwacje pozwolą mi na to, by wiele rzeczy, wiele schematów funkcjonowania poprawić. Dostrzegłem wiele nieprawidłowości w zarządzaniu samym urzędem. Mówię tutaj o traktowaniu pracowników urzędu. Myślę, że wiele sporów na linii prezydent – pracownicy obecni już byli, nie miałoby miejsca, gdyby byli traktowani normalnie. Znam tych ludzi, spotykam ich na co dzień na korytarzach. Wiem, jaka jest struktura urzędu. Na pewno w strukturze departamentów umieściłbym departament kultury, którego dzisiaj brakuje. Chciałbym mieć stały kontakt z pracownikami, przywrócić zwyczaj regularnych cotygodniowych odpraw z dyrektorami, na których moglibyśmy podnosić wszystkie ważne bieżące kwestie. Chciałbym też dyrektorów, którzy mają kontakt z ludźmi, zaprosić poza urząd. To też jeden z naszych punktów programu, mianowicie regularne spotkania z mieszkańcami.

  Elbląg, Paweł Rodziewicz: Chcemy zaprosić mieszkańców do aktywności
(fot. kadr z materiału filmowego)

 

O trzech pierwszych decyzjach, jakie podjąłby, gdyby został prezydentem

- Naszym planem jest przede wszystkim powołanie rad dzielnic, to kwestia która musi być podniesiona na forum Rady Miejskiej. Jako prezydent chciałbym zainicjować szereg procesów, które mają związek z zarządem właścicielskim na spółkami miejskim. Mamy do czynienia z ogromnym brakiem transparentności tych spółek. Aby cokolwiek poprawić w kwestii komunikacji miejskiej, ciepła, musimy przeprowadzić audyt. Trzecią kwestią jest powołanie Departamentu Kultury.

 

W wywiadzie pytaliśmy Pawła Rodziewicza m.in. o kulisy powstania komitetu Nowy Elbląg, doświadczenie samorządowe kandydatów na radnych z jego komitetu, spór prawny z prezydentem Elbląga jako jego pracodawcą, program wyborczy komitetu czy sens powoływania rad dzielnic. Zobacz materiał wideo.

 

We wtorek, 2 kwietnia opublikujemy rozmowę z Michałem Missanem, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, w środę, 3 kwietnia – ze Sławomirem Malinowskim, kandydatem komitetu Razem dla Elbląga, a w czwartek, 4 kwietnia – z Andrzejem Śliwką, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.


Najnowsze artykuły w dziale Wybory 2024

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko Rodziewicz lub Sliwka lub Malinowski.
 • Pawel spoko kandydat tylko troche mu brakuje. Uwazam, ze w duecie ze Sliwka mogliby tu zrobic ekstra rzeczy bo od jednego i drugiego bije fajna pozytywna energia. NIGDY MISSAN I WROBLEWSKI
 • Dla mnie kazdy byle nie Missan. Kazdy. Missan i Wróblewski doprowadzili te miasto do..... p.s dobry wywiad Panie Pawle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  15
  Mieszkanka Miasta(2024-03-29)
 • Rodziewicz to pożyteczny i..... ta Śliwki. Nic nie zdobędzie, ale zabierze trochę głosów i Missan na styk wygra w 1 turze zamiast ostro pogonić owoc do Pasłęka.
 • Już dziś widać, że Rodziewicz=Śliwka. Na pewno wyborcom pana Rodziewicza, który startował z listy LEWICY do sejmu to się spodoba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  15
  TrzezwoMyslacy(2024-03-29)
 • PiS to nie tylko Śliwka ale też Rodziewicz. Zobaczcie jak się na wzajem wspierają. Chcecie, żeby była powtórka z tego co działo się przez ostatnie 8 lat w Polsce? Przecież z jakiegoś powodu ich pogoniliśmy. PAMIĘTAJCIE!!!!! PiS to zapaść demokracji!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  38
  Pamiętajcie(2024-03-29)
 • Nie do końca ufam bo slabe zaplecze ludzi i doswiadczenie na rządzenie miastem! Poza tym nie lubi pisu więc blizej mu do PO i tego co juz tu bylo!
 • Oczywiście że Paweł ma szansę. W poerwszej głosuję na Pawła, a jeśli w drugiej bedzie Śliwka i Missan to rzecz jasna na Śliwkę.
 • Wszyscy aby nie MISSAN. TO JEST najsłabszy wybór.
 • Akurat Rodziewicz jest rozsądny. Wybory samorządowe do człowiek a nie partia. Ja na Pawła i Śliwkę jeśli wejdzie do drugiej z Missanem.
 • "Wszyscy aby nie MISSAN. TO JEST najsłabszy wybór. " - A ja właśnie na Missana, dobry człowiek - Pan Śliwka to najsłabszy i najgorszy wybór. źle mu z oczu patrzy na plakatach, popatrzcie tylko.
 • @Pamiętajcie - W Elblągu to takie juz zwyczajne. Kto sie odważy pokazac miastu że można cos lepiej czy inaczej - to juz jest PiSowiec. Kto wytknie blad czy z czyms skrytykuje - to odrazy PiSowiec. Ta retoryka miejska jest koszmarna. Straszna. To jak jedna "mafia". To jest najgorsze co mozna zrobic bo to zastraszanie ludzi w sensie "sprobuj cos powiedziec nie tak to cie sprowadzimy do parteru". NIE zgadzamy sie na to! Miejska ekipa musi stad wyfrunac.
Reklama