UWAGA!

14-latek z grubą kartoteką

Elbląscy kryminalni zatrzymali 14-letniego Daniela, któremu udowodnili szereg Kradzieży – głównie torebek i portfeli, włamanie do punktu gastronomicznego oraz uszkodzenie mienia – zniszczył kiosk. Chłopak jest dobrze znany policjantom. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Do zatrzymania 14-letniego złodzieja doszło w czwartek (16 października) na terenie miasta. Policjanci udowodnili chłopcu szereg kradzieży, włamanie, a także uszkodzenie mienia.
     - Daniel działał m.in. na targowisku miejskim, w sklepach, w jednym ze szpitali oraz na terenie dworca – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jego zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim pieniądze. Przez ostatnie pół roku zdążył kilkakrotnie ukraść torebki damskie, portfele, dwa odtwarzacze mp3, a nawet paszport. 14-latek na swoim koncie ma także
     włamanie do punktu gastronomicznego na targowisku miejskim – dodaje. - Ponadto dwukrotnie próbował włamać się do garaży przy ulicy Wiejskiej i zniszczył kiosk przy ulicy Beniowskiego.
     Daniel jest dobrze znany elbląskim policjantom. Był wielokrotnie zatrzymywany za podobne wybryki. Teraz o dalszym losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
     Policjanci apelują do mieszkańców miasta o zwracanie baczniejszej uwagi na noszone przy sobie mienie (dokumenty, portfele, telefony komórkowe). Nasze roztargnienie oraz nieuwaga stanowią poważną zachętę dla złodzieja. Rzeczy giną głównie z kieszeni kurtek pozostawionych bez opieki, stolików barowych, podczas prowokowanego tłoku w środkach komunikacji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • łapy gnojowi przetrącić to może się nauczy czegoś!
 • Nie długo bezczelne bachory będą okradać hospicja. Kiedy w końcu zaczną ich naprawdę karać.
 • Dla niereformowalnych nieletnich są poprawczaki, co jeszcze musi zrobić, by tam wyladować ?
 • A w czym mu pomoże poprawczak? Chyba w lepszym wyedukowaniu się, w osiągnięciu kolejnego stopnia wtajemniczenia złodziejskiego (i nie tylko niestety) :(
 • Niestety zgodnie z panującą modą w Naszym Kochanym Kraju nieletnich, niezależnie od stopnia demoralizacji się wychowuje a nie resocjalizuje. Na aplikacji sędzia nam opowiadał o 7 - latku z Gdańska, który z nożem w biały dzień w centrum miasta napadał na uczniów wracających ze szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawnik z kawką(2008-10-20)
 • Jeśli edukować to całą rodzinę z dziadkami włącznie. Wzorem Super Niani pokazywać jak w takich przypadkach trzeba działać. Niedzielny TVN na elbląskim przykładzie pokazał polską edukacyjną bezradność. A Marcinek i Karol robią co chcą. Tylko DEBILNA mamuśka nie rozumiała o co w tym pokazie chodzi. To jest dno.
 • Gdyby ona to rozumiała to pomoc społeczna była by bardziej skuteczną.
 • Wyżej jest artykuł pt Stop przemocy-może takie rodziny trzeba zawozić na te konferencje? Czy rodzice małoletnich przestępców nie widzą zagrożenia?Jeśli TAK to trzeba was wykastrować.
 • Niestety rośnie nam pokolenie " Danielków", złodziejaszków, którzy nie mają dobrych wzorców w swoim domu!
 • Jeżeli nie poprawczak jak sadzą obrońcy praw czlowieka, to co, prace spoleczne. Uwazam, że izolacja od reszty jednej osoby uchroni wielu od jej negatywnego wplywu nie mowiac o spolecznych i prywatnych kosztach jego " dzialalność" To nawet super liberalna Unia Wolności i zblizone środowiska mowily zawsze o NIEUCHRONNOSCI KARY.
 • trzeba poczekać az zadźga nożem jakiegoś dzieciaka
 • Słowik!?
Reklama