UWAGA!

15 lat w więzieniu

15 lat spędzi w więzieniu 15-latek, który w Pasłęku zabił swoją sąsiadkę. Taki wyrok wydał dzisiaj elbląski Sąd Okręgowy. Sąd skazał też dwóch kolegów Marcela S., którzy sprzedawali skradzione rzeczy, a ponadto nie powiadomili policji o zabójstwie.

W sierpniu ubiegłego roku Marcel S. włamał się do mieszkania 77-letniej Jadwigi A. i dotkliwie ją pobił. Kobieta zmarła na skutek licznych ran. Bandyta ukradł biżuterię, kilka zegarków i 100 dolarów. Następnego dnia wrócił do domu ofiary z kolegą. Wówczas zabrali z lokalu artykuły spożywcze, aparat do mierzenia ciśnienia, a nawet trzy pudełka farb do włosów. O sprawie dowiedział się też trzeci kolega. W ciągu kolejnych dni po zabójstwie wszyscy sprzedawali skradzione przedmioty w lombardach.
     Marcel S. ma już na swoim koncie włamania i kradzieże. Dotychczas przebywał w dwóch ośrodkach wychowawczych. W dniu morderstwa był na przepustce. Dzisiaj sąd skazał też jego wspólników. Adam K. spędzi w więzieniu dwa lata. Sebastian W. otrzymał karę półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.
     Uzasadnienie wyroku, podobnie jak cały proces, było niejawne ze względu na to, że oskarżony jest nieletni.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama