UWAGA!

23-latek ukarany za bezpodstawne wezwanie policji

 Elbląg, 23-latek ukarany za bezpodstawne wezwanie policji
fot. (arch. portEl.pl)

Braniewscy policjanci interweniowali wobec 23-latka, który zadzwonił na ogólnopolski telefon zaufania informując, że chce popełnić samobójstwo. W działania mające na celu jak najszybsze dotarcie do mężczyzny zaangażowani byli funkcjonariusze z Warszawy oraz Braniewa. Zgłoszenie okazało się żartem, a mężczyzna został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie służb.

Wczoraj około godz. 19 dyżurny braniewskiej jednostki policji został powiadomiony przez funkcjonariuszy z Warszawy o niepokojącym zgłoszeniu. Z relacji policjanta wynikało, że na telefon jednej z tamtejszych fundacji dodzwonił się nieznany mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ustalili, że mieszka on w Braniewie, nie podał jednak żadnych swoich danych. Po otrzymaniu informacji policjanci przystąpili do działań mających na celu jak najszybsze odnalezienie mężczyzny. Chwilę później funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt z właścicielem numeru, z którego dzwoniono do fundacji. Okazało się, że po drugiej stronie słuchawki jest 14-letni chłopiec. Policjanci ustalili jego miejsce zamieszkania, a pod wskazany adres natychmiast wysłano patrol. Po wejściu do środka mundurowi zastali 14-latka oraz jego starszego kolegę, który zaskoczony był obecnością funkcjonariuszy. W rozmowie z policjantami 23-latek przyznał się do tego, że zadzwonił na telefon zaufania i przekazywał nieprawdziwe informacje swojemu rozmówcy. Mężczyzna dodał, że nie chciał zrobić sobie krzywdy. Zadzwonił, bo namawiał go do tego młodszy znajomy, a teraz żałuje tego, co zrobił. Policjanci poinformowali nieodpowiedzialnego 23-latka o konsekwencjach, które wynikają z tego typu ,,żartów'' i ukarali go mandatem za popełnione wykroczenie.
      
       Policjanci po raz kolejny przypominają, że nr 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać z rozwaga. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 zł to kary jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.
       Interweniując wczoraj w Braniewie oraz Warszawie funkcjonariusze zaangażowani byli w przeprowadzanie bezzasadnych czynności. Poświęcali czas, który powinien zostać przeznaczony na szeroko rozumianą ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. A przecież mogliby wtedy udzielać pomocy tym, którzy naprawdę jej potrzebują.
      
st. sierż.Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 14-letni dzieciak namówił 23 latka, żeby zrobił tak głupi żart? Więc to nie było bezzasadne wezwanie służb mundurowych - ten 23-latek naprawdę cierpi na zaburzenia psychiczne i powinien trafić na obserwację. Skoro dzieciak dał radę go namówić na wykroczenie, to do czego byłby zdolny namówić go jego rówieśnik, albo ktoś starszy od niego? Aż strach pomyśleć!
 • Moja swego czasu żona zgłosiła na policje że "mąż zabrał drukarkę do pracy", drukarka nabyta w trakcie trwania wspólnoty majątkowej. .. .. warta 180zł. Przy okazji zupełnie innej sprawy odczytałem takie zgłoszenie. .. .. Nikt nikogo nie ukarał. .. .. a tu taki numer. .. .. dziwne. .. .. Czy policja w Elblągu jest niedouczona?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zantyr(2016-02-25)
 • Co to za bzdury? Czy ten "inteligentny inaczej" 23 latek wezwal bezpodstawnie policje?? Tak jak jest napisane w artykule? Z tekstu wynika, ze nie poniewaz dyzurny braniewskiej policji otrzymal telefon z Warszawy, ze pewien dzwoniacy DO FUNDACJI powiedzial, ze chce popelnic samobojstwo. Czyli jednak nie zadzwonil pod telefon alarmowy. Ja bym go pouczyl i uniewinnil- mimo, ze jest glupi, ale wykroczenia nie popelnil, przynajmniej tak wynika z tekstu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bolek123(2016-02-26)
 • A właśnie, że popełnił wykroczenie, bo chciał się zabić, a się rozmyślił. Więc służby przyjechały na darmo. Chyba, że coś źle zrozumiałem.
 • Policja ułomnie broni się przed takimi zdarzeniami i zrz, a ten pod"off"icer co przyjmował zgłoszenie od czego jest ? Od tego żeby podjąć odpowiednią decyzje i wyczuć temat czy od wycierania szaletów berłem po kupie ?
Reklama