UWAGA!

50 zł za zabrane klucze

 
Elbląg, 50 zł za zabrane klucze
fot. WS (arch. portEl.pl)

50 zł gotówką zażądał 23-letni Janusz W. od chłopaka, którego chwilę wcześniej napadł i odebrał mu klucze do mieszkania. Jako, że napadnięty nie miał przy sobie tyle pieniędzy… 23-latek zaczął licytacje „in minus”. Doszedł w niej do kwoty niecałych 10 złotych. Pieniądze zabrał i uciekł. Niedługo później siedział już w policyjnym radiowozie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Elblągu przy ul. Robotniczej. Tam, 23-latek zaczepił, a następnie uderzył przechodzącego chodnikiem chłopaka. W trakcie szamotaniny zabrał mu klucze do mieszkania, by później za ich zwrot zażądać pieniędzy. Najpierw 50 zł, później 30 złotych. W konsekwencji klucze oddał za niecałe 10, bo tyle akurat pokrzywdzony miał przy sobie.
       Pomysłowego 23-latka niedługo później, po krótkim pościgu zatrzymał policyjny patrol prewencji, który odebrał zgłoszenie o rozboju. 23-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak potwierdził, że przez chwile miał przy sobie klucze do mieszkania należące do pokrzywdzonego. Janusz W. usłyszał dwa zarzuty: dokonania rozboju oraz żądania korzyści majątkowej, za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka policyjnego dozoru. Może mu grozić kara od 2 do 12 lat pozbawiania wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama