UWAGA!

Adwokat się nie zjawił

Mimo zapowiedzi nie zapadł dzisiaj (29.03) wyrok w sprawie pięciu młodych elblążan oskarżonych o dokonanie serii rozbojów z użyciem broni palnej.

- Na sali rozpraw zabrakło adwokata jednego z oskarżonych - powiedziała nam w telefonicznej rozmowie prowadząca sprawę sędzia Irena Linkiewicz.
     Proces trwa od lutego 2000 roku. Jego przebieg jest utajniony, a kolejne rozprawy odbywają się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. To ze względu na bezpieczeństwo jednego z oskarżonych, który przyznaje się do winy.
     Na ławie oskarżonych zasiada pięciu młodych elblążan: 25-letni Marcin K., 23-letni Marcin T., 23-letni Artur K., 21-letni Paweł Ł. i 21-letni Arkadiusz T.
     Cała piątka oskarżona jest o dokonanie serii rozbojów z użyciem broni palnej.
     Do zdarzeń doszło w połowie 1999 roku. Przestępcy za każdym razem działali podobnie. Odpowiadali na ogłoszenia zamieszczane w prasie przez osoby zainteresowane kupnem części samochodowych. Potem umawiali się w ustronnych miejscach. Tam czekali z bronią. Strasząc zabierali ofiarom pieniądze i znikali. Ich ofiarą padło dwóch mieszkańców Wałbrzycha oraz szczecinianin. W ciągu kilku tygodni policja zatrzymała pięciu mężczyzny, podejrzanych o te napady.
     Dzisiaj miał zapaść wyrok w sprawie. Jednak z powodu nieobecności jednego z adwokatów odroczono odczytanie wyroku na 10 kwietnia.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • koszty zorganizowania wyżej omawianej rozprawy powinien ponieść adwokat - jedynym usprawiedliwienim może być śm... dlaczego podatnicy maja płacić za kogoś ?
  • kosztami zorganizowania tej rozprawy w całości powinien zostac obciążony wspomniany adwokat. Z jakiej racji podatnik ma ponosić koszty czyjejś nieodpowiedzialności ? No chyba że by zma..
  • koszty to nie tylko sprawa adwokata.Cała reszta też powinna mieć w tym udział a najlepiej dać po głowie wszystkim uczestnikom tej farsy.Tylko dla opamiętania...
Reklama