UWAGA!

Akcja CBŚ w Elblągu. Magazyn narkotyków w piwnicy

 
Elbląg, Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków, głównie amfetaminy
Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków, głównie amfetaminy (fot. KWP w Olsztynie)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli w Elblągu blisko 5 kg narkotyków, głównie amfetaminy. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn - Marcina M. i Jarosława D.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że w jednym z mieszkań w Elblągu mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Podczas wspólnej akcji (24 września) w samochodzie na jednej z ulic miasta zauważyli podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W aucie znajdowali się Marcin M. i Jarosław D. Podczas przeszukania mieszkań u pierwszego z nich policjanci wraz ze strażnikami granicznymi znaleźli 262g amfetaminy oraz 8g marihuany. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli ukryty w szufladzie pod bielizną pęk kluczy. Za ich pomocą dostali się do piwnicy, którą również przeszukali. W wyniku tej czynności znaleziono i zabezpieczono pudełko z 4,5 kg białego proszku. Po wstępnej analizie okazało się, że była to amfetamina.
       Funkcjonariusze podczas realizacji zabezpieczyli ponad 4,7 kg amfetaminy, blisko 10 g marihuany i 2 tabletki ekstazy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 142 tysiące złotych.
       27-letni Marcin M. usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Kara jaka mu grozi to nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
       Policjanci ustalają źródło pochodzenia środków odurzających oraz to, do kogo miały trafić. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
       To już kolejne uderzenie w narkotykową przestępczość w Elblągu. 12 września br. ok. godziny 19 kryminalni przed jednym z bloków zatrzymali dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewali, że mogą posiadać przy sobie narkotyki. Gdy ich nie znaleźli postanowili sprawdzić jeszcze mieszkanie wynajmowane przez jednego z nich. W lokalu funkcjonariusze znaleźli kilka worków foliowych i reklamówek zawierających biały proszek oraz susz roślinny. Jak się okazało, były to narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz około 300 gram marihuany. 22-letni Michał K. przyznał się do posiadania wszystkich znalezionych w mieszkaniu środków odurzających.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama