UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja „Pieszy”

W poniedziałek policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Pieszy”. - Celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa najsłabiej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych - informuje policja.

Policjantów w przeprowadzonej akcji wsparli strażnicy Straży Miejskiej. Policjanci skontrolowali 44 kierujących, 26 pieszych i jednego rowerzystę.
     Wobec skontrolowanych sporządzono trzy wnioski do kolegium. Nałożono 49 mandatów karnych na łączną sumę 4980 zł (26 mandatów na sumę 3830 zł nałożono na kierowców, 23 mandaty na 1150 zł wystawiono pieszym).
     Policjanci również jako środek prewencyjny zastosowali wobec dwóch kierujących i 15 pieszych pouczania.
     Według policji rozmowa z policjantem, który zatrzymał łamiącego przepisy pieszego czy kierowcy w miejscu przewinienia i to jeszcze na widoku innych uczestnikach ruchu przynosi niekiedy większy skutek niż zapłacenie mandatu.
     - Pomimo częstych komunikatów w środkach masowego przekazu o przyczynach tragedii na drogach większość wykroczeń dotyczyła: wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody, ograniczającej widoczoność drogi, przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach czy przechodzenia przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle - twierdzą policjanci.
     Najczęstsze grzechy kierujących to: wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, omijanie pieszego będącego na przejściu dla pieszych, nadmierna prędkość kierujących w okolicach szkół i przejść dla pieszych.
     - I jeszcze jedno - zielona strzałka na sygnalizatorze świetlnym zezwalająca na skręt w prawo lub w lewo nie zwalnia kierujących z ustąpienia pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście - dodają policjanci.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama