UWAGA!

Akcja „Pieszy”

W poniedziałek policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Pieszy”. - Celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa najsłabiej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych - informuje policja.

Policjantów w przeprowadzonej akcji wsparli strażnicy Straży Miejskiej. Policjanci skontrolowali 44 kierujących, 26 pieszych i jednego rowerzystę.
     Wobec skontrolowanych sporządzono trzy wnioski do kolegium. Nałożono 49 mandatów karnych na łączną sumę 4980 zł (26 mandatów na sumę 3830 zł nałożono na kierowców, 23 mandaty na 1150 zł wystawiono pieszym).
     Policjanci również jako środek prewencyjny zastosowali wobec dwóch kierujących i 15 pieszych pouczania.
     Według policji rozmowa z policjantem, który zatrzymał łamiącego przepisy pieszego czy kierowcy w miejscu przewinienia i to jeszcze na widoku innych uczestnikach ruchu przynosi niekiedy większy skutek niż zapłacenie mandatu.
     - Pomimo częstych komunikatów w środkach masowego przekazu o przyczynach tragedii na drogach większość wykroczeń dotyczyła: wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody, ograniczającej widoczoność drogi, przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach czy przechodzenia przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle - twierdzą policjanci.
     Najczęstsze grzechy kierujących to: wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, omijanie pieszego będącego na przejściu dla pieszych, nadmierna prędkość kierujących w okolicach szkół i przejść dla pieszych.
     - I jeszcze jedno - zielona strzałka na sygnalizatorze świetlnym zezwalająca na skręt w prawo lub w lewo nie zwalnia kierujących z ustąpienia pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście - dodają policjanci.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)