UWAGA!

Areszt za usiłowanie zabójstwa

 
Elbląg, Areszt za usiłowanie zabójstwa
fot. (arch. portEl.pl)

Sąd przychylił się do wniosku braniewskich policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 40-letniego mieszkańca Pieniężna tymczasowy areszt. Mężczyzna został zatrzymany przez po tym jak zaatakował nożem swojego znajomego, raniąc go w szyję.

W minioną niedzielę (12.10) oficer dyżurny braniewskiej jednostki został poinformowany o tym, że do szpitala przetransportowano mężczyznę z raną ciętą szyi. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że za uszkodzenie ciała pokrzywdzonego odpowiedzialny jest jego współlokator. Policjanci pracując nad sprawą uzyskali informację, że 40-letni podejrzany bez powodu wtargnął do kuchni, gdzie przebywał jego znajomy, chwycił za nóż i zaatakował raniąc go w szyję. Następnie ponownie się zamachnął, krzyczą że go zabije. Tego ataku udało się na szczęście pokrzywdzonemu uniknąć. Przestraszony mężczyzna wybiegł z mieszkania, a później udał się prosto na pogotowie.
       W niespełna trzy godziny od zdarzenia policjanci zatrzymali podejrzanego. 40-latek był pijany. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynika także, że sprawca działał w warunkach recydywy.
       Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów wystarczył by przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 40-latka. Wczoraj zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratami. Teraz za usiłowanie zabójstwa 40-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
      
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama