UWAGA!

Areszt za znęcanie nad konkubiną

 Elbląg, Areszt za znęcanie nad konkubiną

O trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla domowego agresora zadecydował wczoraj (12 października) elbląski sąd. 48-letni Henryk D. jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Kobieta podczas kolejnej domowej awantury zadzwoniła po policję.

Henryk D. w listopadzie 2006 roku wyszedł z więzienia. Wówczas odsiadywał rok pozbawienia wolności, właśnie za znęcanie nad konkubiną. Zatrzymany 48-latek trafił do policyjnej celi 10 października .2010r. To właśnie jego życiowa partnerka zadzwoniła po pomoc do policjantów z Pasłęka. Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 17.40. Był wówczas pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i awanturował się w mieszkaniu. Trafił do policyjnego aresztu.
       Henryk D. groził swojej konkubinie pozbawieniem życia, szarpał za ubranie, bił. Na porządku dziennym były wyzwiska. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.
       Policja i prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie dla mężczyzny. Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku i aresztował Henryka D. na 3 miesiące. Teraz może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż mężczyzna już wcześniej był karany za znęcanie.
      
       Art. 207 § 1 kk. kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
      
       Art. 64. § 1.kk.
Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nareszcie biorą się za damskich bokserów. A przeciwniczki feministek oczywiście myślą, że to "samo przyszło z czasem" :) Nie wspominam o tych, które demonstrowanie męskiej siły i pozycji wobec niepokornych kobiet, uważają za naturalne.
 • Bardzo miły facet :( takiego do rowu i zakopać. A ta pani powinna tego gościa wywalić z mieszkania a nie jeszcze przyjmować fagasa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk...ny(2010-10-14)
 • Kiełbasę niech robi a nie takie tam. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jantar(2010-10-14)
 • 7,5 roku za takie cos, ale mongol, niech giba jak glupi, damski boxer sie znalazl
Reklama