UWAGA!

Bił, kopał i poniżał rodziców

 Elbląg, Wyrodny syn został zatrzymany przez policjantów i decyzją sądu tymczasowo aresztowany
Wyrodny syn został zatrzymany przez policjantów i decyzją sądu tymczasowo aresztowany (fot. KMP Elbląg)

Kopał po całym ciele, wylewał herbatę na głowę, opluwał twarz. W taki właśnie sposób traktował swoich rodziców 28-letni Seweryn S. Prawie 60-letnia matka i ojciec znosili katusze przez co najmniej 2 lata. Matka nie wytrzymała i przyszła po pomoc do funkcjonariuszy. Wyrodny syn został zatrzymany. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zdecydował o umieszczeniu 28-latka w tymczasowym areszcie.

Mężczyzna wcześniej znęcał się nad rodzicami i był już raz za to karany. 18 marca tego roku wyrokiem Sądu Rejonowego w Elblągu został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i dozór kuratora.
       Kiedy w marcu opuścił ławę oskarżonych ponownie zaczął grozić rodzicom pozbawieniem życia i ich bić. Wszczynał awantury, wyzywał, nie pozwalał spać ani korzystać z pomieszczeń i sprzętu domowego. Groził śmiercią, szarpał, popychał, wykręcał ręce. Ponadto dusił ojca, poniżał poprzez wylewanie herbaty na głowę, kopanie i plucie w twarz.
       Matka 28-latka nie wytrzymała i zwróciła się o pomoc do policjantów. W miniony poniedziałek (17 maja) mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Obszerne zeznania pokrzywdzonej kobiety pozwoliły na przedstawienie zarzutu znęcania.
       Seweryn S. został dzisiaj po godz. 14 doprowadzony do Sądu Rejonowego w Elblągu. Policjanci i prokuratorzy wnioskowali o areszt dla rodzinnego kata i jednocześnie odizolowanie go od rodziny.  Sąd przychylił się i zdecydował o umieszczeniu 28-latka w trzymiesięcznym areszcie.
       Policjanci przypominają, że za znęcanie się nad osobą Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli czyn nosi znamiona szczególnego okrucieństwa górna granica kary wzrasta nawet do 10 lat.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak To Można Swoich Rodziców Bić??!! TERAZ BEDZIESZ SIEDZIAŁ!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawilny(2010-05-19)
 • Taka menda powinna być bita w kryminale codziennie!!!!
 • Powinien siedzieć w kiciu jak nic!!!!! Takich spraw nie można bagatelizować!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mandaryn(2010-05-19)
 • poprzednia kara w zawieszeniu 5 lat + kurator. Czym wykazal sie kurator ? i dlaczego nie bylo zakazu zblizanie ? kiedy w koncu nasze sady beda pracować jak w innych krajach cywilizowanej Europy, mamy juz rok 2010.i nikt ich pracy nie kontroluje.
 • obciąć mu śuśaka i do soli wsadzić !
 • menda niech gnije w podle
 • smutne
 • bezstresowe wychowanie?????
 • W tym wypadku to Rodzice powinni zwrócić się o pomoc do pani Doroty Zawadzkiej, tak zw. Superniani. Ona Rodzicom by pokazała, jak bezstresowo wychować dziecko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  au-pair(2010-05-19)
 • Nie prawcie tak szybko wyroków. Bardzo źle postąpił ale czy druga strona jest tak całkiem bez winy - tu bym się spierała.
 • Wychowanie wynosimy z domu.
 • Genialnie drodzy rodacy wprost parada. .. .Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz jednym słowem niech się gwałt gwałtem odciska i kto laniem w młodości był chowany ten na starość lać rodziców będzie - wszystkim pod rozwagę polecam stare nagranie Perfektu - BLE BLE BLE. .. .A co do kryminału to kiedyś z niego wyjdzie i nie daj Boże żeby spotkał wieczorem tego co mu życzy codziennego bicia bo bicie będzie pewnie krótkie ale skuteczne, . .. E- Geniuszą z mentalnością Kaczyńskiego Jarosława polecam lekturę " Białego Kła " / notabene lektura obowiązkowa w szkole podstawowej / a ktoś kto uznaję bicie za metodę wychowawczą jest kretynem inie odróżnia wychowania od tresury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MariuSSz44(2010-05-19)
Reklama