UWAGA!

Był poszukiwany, więc wyjechał z miasta

 
Elbląg, Był poszukiwany, więc wyjechał z miasta

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość związaną z mieniem zatrzymali 39-letniego Sławomira Z. Mężczyzna po serii włamań, których dokonał, przypuszczał, że jest poszukiwany przez policję.

Aby się ukryć, wyjechał do Tczewa. To stamtąd właśnie przywieźli go elbląscy policjanci, by przedstawić mu zarzuty i wystąpić z prokuratorem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.
       39-letniemu Sławomirowi Z. udowodniono 11 kradzieży z włamaniem. Włamywał się głównie w nocy do mieszkań znajdujących się na parterze. Podważał okno, wchodził do środka i kradł, co popadło. Jego łupem był sprzęt elektroniczny, telewizory, laptopy, gry komputerowe, biżuteria. Z mieszkań zabierał także alkohol. Zdobyte w ten sposób przedmioty sprzedawał, często poza Elblągiem. Policjanci odzyskali większość ze skradzionego sprzętu elektronicznego, biżuterii i zegarków. Przedmioty te wrócą do swoich prawowitych właścicieli.
       Na tym jednak funkcjonariusze nie poprzestali. W toku postępowania zatrzymano także Dariusza Z., Tomasza N. oraz Adama G. To trzej paserzy, którym 39-latek sprzedawał skradzione z mieszkań przedmioty. Wobec jednego z nich prokuratura zastosowała policyjny dozór.
       Natomiast 39-latek odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Policja oraz prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd do wniosku się przychylił i Sławomir Z. najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Jego czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
      
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama