UWAGA!

Chcieli się szybko wzbogacić

 Elbląg, Chcieli się szybko wzbogacić

31-letni Marcin G. oraz 34-letni Czesław S. postanowili ukraść własne auto i wyłudzić odszkodowanie, by szybko i łatwo się wzbogacić. Plan idealny jednak nie był. Teraz za usiłowanie oszustwa może im grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

31-letni Marcin G. był właścicielem volkswagena passata b6, sprowadził go z zagranicy wspólnie ze swoim kolegą 34-letnim Czesławem. Mężczyźni już po przerejestrowaniu chcieli sprzedać auto. Mieli z tym jednak nie lada problem, ponieważ samochód był powypadkowy, a kwota jaką chcieli za niego uzyskać oscylowała wokół 70 tys. złotych. Trudności ze sprzedaniem auta, zrodziły w 31-latku pomysł - trzeba ubezpieczyć je na taką właśnie kwotę i zgłosić fikcyjną kradzież w celu wyłudzenia odszkodowania. Jak wymyślił, tak zrobił.
       Na początku sierpnia mężczyzna pojawił się w elbląskiej komendzie i zgłosił, że spod domu skradziono mu passata o wartości 70 tys. zł. Jego wersję potwierdził również 34-letni Czesław S. - współwłaściciel auta. Obaj mieli podzielić się odszkodowaniem. Policjantom sprawa wydała się podejrzana i zaczęto prowadzić postępowanie w kierunku udowodnienia próby wyłudzenia pieniędzy oraz zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzn zgubiły rozbieżności w składanych w komendzie zeznaniach. W końcu przyznali się, że sfingowali kradzież, a auto rozebrali na części, które sprzedali. W firmie ubezpieczeniowej złożyli już nawet stosowną dokumentację. Ta posłuży teraz za dowód w sprawie próby wyłudzenia.
       I tak zamiast wysokiego odszkodowania obaj mężczyźni zyskali zarzuty usiłowania wyłudzenia pieniędzy oraz zawiadomienia organu o niepopełnionym przestępstwie. Żaden z nich nie był wcześniej karany. Teraz może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama