UWAGA!

Chcieli wyłudzić kredyt

 
Elbląg, Chcieli wyłudzić kredyt

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z elbląskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 57 lat, którzy próbowali wyłudzić w jednym z banków kredyt w wysokości 6 tys. złotych. Mężczyźni trafili policyjnego aresztu. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Sprawcy zostali zatrzymani wczoraj (12 lipca) o godzinie 11 w placówce jednego z banków w Elblągu. 52-letni Mirosław G. oraz 57-letni Zdzisław M. trafili do policyjnego aresztu. Pierwszy z nich miał zarejestrowaną firmę i to właśnie on wystawił swojemu znajomemu Zdzisławowi M. zaświadczenie o zatrudnieniu, które było fałszywe. Śledczy ustalili, że 57-latek nie był pracownikiem żadnej firmy i w rejestrze PUP od czerwca 2010 roku figurował jako osoba bezrobotna.
       Mirosław G. był już notowany za usiłowania wyłudzeń kredytów w 2006 roku. Z kolei jego wspólnik w policyjnych rejestrach figuruje jako sprawca kradzieży z włamaniem z 1995 roku. Funkcjonariusze będą również sprawdzać, czy zatrzymani mężczyźni nie dokonali podobnych przestępstw na szkodę innych banków.
       Za wyłudzenie kredytu może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Banki trzeba bronić przed wyłudzaczami bez uprawnień, najlepiej za publiczne pieniądze, bo w końcu przecież pieniędzy nie starczy jak wszyscy będą wyłudzać
 • ale przestepczośc gospodarcza na wielka skale dwóch dziadków chciało mieć 6k na chleb i masło. Robotę ludziom organizować to i kraśc nie bedą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  analityk(2011-07-13)
 • po 3tyś to przecież nie jest nawet jedna średnia krajowa wypłata. Zwolnic biedaków
 • Też jestem zdania, że każdy powinien mieć pracę i godziwie zarabiać to nie wymyślałby takich rzeczy. A niestety, tak będzie się działo z powodu biedy i bezrobocia.
 • Mam nadzieję Kaman, że to nie ty upadłeś na głowę?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziomalek(2011-07-13)
 • jakie wyłudzenie czy oni dostali pieniądze i ich nie spłacali
 • A co ma do tego, że dana osoba była karana 16 lat temu. Wyrok już dawno zapadł, kara zostala wykonana lub zawieszona, a zatarcie skazania biegnie 6 miesięcy po zakończeniu okresu próby więc nie wiem jaki jest sens wyciagnia brudów z przeszłości. Weźcie się lepiej za tych u góry co nas okradaja na każdym kroku, a nie za drobnych gamoni.
 • Nieroby. .. .do roboty won a nie gupawe pomysły ich się trzymają. Co tu zrobić aby zarobić i się nie narobić to motto 50% POLAKÓW masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SPOŁECZNIAKQQQQ(2011-07-14)
Reklama