UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy pan Krzyś to zabójca Pershinga?

Do Prokuratury w Katowicach dziś w nocy wyjeżdża kilkoro elblążan, by rozpoznać, czy zatrzymany tam Ryszard B. to jednocześnie ten sam oszust, który w Elblągu miał organizować bale sylwestrowe.

W grudniu ubiegłego roku Krzysztof P. ogłaszał w lokalnych mediach, że organizuje wielkie bale sylwestrowe m.in. w Galerii El. Zaproszenia i bilety na bale były po atrakcyjnych cenach. Chętni wpłacili pieniądze, ale bale na przywitanie XXI wieku się nie odbyły, bo ich organizator... znikł bez śladu. Wraz z nim zniknęło ponad 100 tysięcy zł. W sprawie pokrzywdzonych jest około 300 osób, ale tylko około 140 bezpośrednio nabywało bilety na bale, czy miało styczność z pracownikami biura Krzysztofa P.
     Jednym z wątków tej sprawy są prawdopodobne podejrzenia, jakoby Krzysztof P. to Ryszard B, podejrzany o zabójstwo Pershinga - szefa pruszkowskiej mafii.
     - Jest kilku świadków, którzy twierdzą, że Krzysztof P. jest łudząco podobny do tego podejrzanego. Zasugerowali to na podstawie publikowanego w telewizji zdjęcia. Oceny tego podobieństwa są oczywiście różne; niektórzy twierdzą, że to ta sama osoba, inni uważają, że podobieństwo można ocenić na 70, 80 proc. - stwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Jerzy Waryszak.
     Prokuratura natomiast nie jest do końca pewna, czy jeżeli jest to rzeczywiście ta sama osoba, to czy przebywała w tym czasie w kraju i do tego w Elblągu. Podejrzany o zabójstwo Pershinga Ryszard B. został zatrzymany w Meksyku i przetransportowany do Polski. Przebywa w areszcie tymczasowym w Katowicach.
     - Okazania podejrzanego świadkom będą miały decydujące znaczenie dla dalszego dochodzenia w tej sprawie - powiedział Jerzy Waryszak.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama