UWAGA!

Czy pan Krzyś to zabójca Pershinga?

Do Prokuratury w Katowicach dziś w nocy wyjeżdża kilkoro elblążan, by rozpoznać, czy zatrzymany tam Ryszard B. to jednocześnie ten sam oszust, który w Elblągu miał organizować bale sylwestrowe.

W grudniu ubiegłego roku Krzysztof P. ogłaszał w lokalnych mediach, że organizuje wielkie bale sylwestrowe m.in. w Galerii El. Zaproszenia i bilety na bale były po atrakcyjnych cenach. Chętni wpłacili pieniądze, ale bale na przywitanie XXI wieku się nie odbyły, bo ich organizator... znikł bez śladu. Wraz z nim zniknęło ponad 100 tysięcy zł. W sprawie pokrzywdzonych jest około 300 osób, ale tylko około 140 bezpośrednio nabywało bilety na bale, czy miało styczność z pracownikami biura Krzysztofa P.
     Jednym z wątków tej sprawy są prawdopodobne podejrzenia, jakoby Krzysztof P. to Ryszard B, podejrzany o zabójstwo Pershinga - szefa pruszkowskiej mafii.
     - Jest kilku świadków, którzy twierdzą, że Krzysztof P. jest łudząco podobny do tego podejrzanego. Zasugerowali to na podstawie publikowanego w telewizji zdjęcia. Oceny tego podobieństwa są oczywiście różne; niektórzy twierdzą, że to ta sama osoba, inni uważają, że podobieństwo można ocenić na 70, 80 proc. - stwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Jerzy Waryszak.
     Prokuratura natomiast nie jest do końca pewna, czy jeżeli jest to rzeczywiście ta sama osoba, to czy przebywała w tym czasie w kraju i do tego w Elblągu. Podejrzany o zabójstwo Pershinga Ryszard B. został zatrzymany w Meksyku i przetransportowany do Polski. Przebywa w areszcie tymczasowym w Katowicach.
     - Okazania podejrzanego świadkom będą miały decydujące znaczenie dla dalszego dochodzenia w tej sprawie - powiedział Jerzy Waryszak.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama