UWAGA!

Do końca daleko

Przed elbląskim Sądem Rejonowym toczy się proces jednego z olsztyńskich prawników. Dziś - kolejna rozprawa.

Przypomnijmy, prokuratura zarzuca mecenasowi, że wraz z lekarzem fałszował dokumenty, które mogły stanowić dowody w sądzie. Zarzuty wobec oskarżonego, a także lekarza i policjanta wysunął świadek koronny w jednym z olsztyńskich procesów złodziei samochodów. Policjant został już uniewinniony, ale lekarzowi, który dobrowolnie poddał się karze, sąd wymierzył grzywnę w wysokości kilku tysięcy złotych.
     Sprawę prawnika sąd w Olsztynie przekazał do Elbląga ze względu na to, by przy wydawaniu wyroku został zachowany pełen obiektywizm. Obrońcy oskarżonego wciąż twierdzą, że zarzuty wobec ich kolegi to pomówienia, prokuratura wciąż jednak uważa, że do złamania prawa doszło.
     Dziś sąd przesłuchuje kolejnych świadków. Jak powiedział nam prowadzący proces sędzia Piotr Żywicki, wyrok w sprawie prawnika zostanie wydany być może we wrześniu. Być może - bo trójka obrońców zamierza składać kolejne wnioski dowodowe i powołać następnych świadków. Jeśli olsztyński mecenas zostanie skazany, automatycznie straci prawo do wykonywania zawodu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Skazac szybko bo szkoda naszych( czyli podatnikow) pieniedzy!
 • lekarz sobie odbije kilka tysięcy w prywatnym gabinecie-może przez tydzień, a prawnik? Pewnie z braku dowodów sprawa zostanie umożona, ale to niesatysfakcjonuje mecenasa więc??? Dalej będą kraść i się rządzić!!! Przecież to bezsensu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kiedyś pokrzywdzony(2004-08-13)
 • Trochę jeszcze nam brakuje do Europy, czyli prędzej gruszki wyrosną na wierzbie, niż prawnik straci pracę. Przecież to cała klika...
 • Nie ma sprawiedliwosci na swiecie. Kupilem buty, rozwalily sie i jesli chce walczyc o ich naprawe musze zaplacic w sumie 110pln i wygrac sprawe w sadzie. Ludzie nie kupujcie w boxie nr 7 w Elzamie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2004-08-13)
 • Wierzę tylko w jedno,że Sędzia Zywicki jest bardzo dobrym prawnikiem i napewno wyda sprawiedliwy Wyrok.Aby wiecej było takich ludzi w Sąszie.
Reklama