UWAGA!

Dozór policyjny za psychiczne znęcanie

 
Elbląg, Dozór policyjny za psychiczne znęcanie
fot. (arch. portEl.pl)

Następny sprawca przemocy domowej został ukarany dozorem policyjnym. 39-letniemu Andrzejowi S. z Elbląga grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna podejrzany jest o psychiczne znęcanie się nad żoną.

Wczoraj prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował dozór policyjny wobec 39-letniego Andrzeja S. Mundurowi ustalili, że mężczyzna od lutego tego roku - zwykle będąc pod wpływem alkoholu - wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał swoją żonę, ośmieszał ją i krytykował. Dodatkowo ograniczał jej kontakty i izolował ją. Andrzej S. nie raz groził żonie pobiciem, pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania. Podczas awantur niszczył ich wspólne mienie. Funkcjonariusze w miniony piątek zatrzymali mężczyznę. Od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o znęcaniu. Przesłuchano świadków. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów Andrzejowi S. Sprawca przemocy nie przyznał się. Prokurator zastosował jednak wobec 39-latka dozór policyjny i zakaz zbliżania się do żony. Andrzej S. odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ja proponuję dozór dla wysokich szczeblem urzędników naszego miasta, za znęcanie się psychiczne nad mieszkańcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  elkuratoro(2014-10-13)
 • Super sprawa trafi do zmanierowanego policjanta, który powie kobiecie: "Po co pani chce robić problemy mężowi, nie lepiej się rozwieść i mieć spokój?", a świadkom będzie zarzucał stronniczość i wymyślanie. Tym sposobem umorzy sprawę, bo kobieta zniechęci się do wymiaru sprawiedliwości. Znam to skądś i niestety dzielnicowi nie mają wpływu na swoich kolegów co tą krecią robotę wykonują. Nadal żyjemy w ciemnogrodzie, bo nawet policjanci przemoc psychiczną traktują, jak nadwrażliwość kobiet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  unikalna(2014-10-14)
Reklama