UWAGA!

Dwóch pijanych rowerzystów w 5 minut

 
Elbląg, Dwóch pijanych rowerzystów  w 5 minut

Tylko wczoraj w ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na braniewskich drogach funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów, a w 17 przypadkach decydowali o ukaraniu mandatami zarówno pieszych jak i cyklistów za popełnione wykroczenia. Policjanci wciąż przypominają o obowiązkowych odblaskach.

Pogarszająca się widoczność na drogach, związana z jesienną porą, nie tylko nie sprzyja jeździe ale i sprawia, że liczba wypadków gwałtownie wzrasta. Także w tym okresie coraz więcej pieszych oraz rowerzystów staje się poszkodowanymi podczas groźnych zdarzeń drogowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo właśnie tej kategorii uczestników ruchu, najmniej chronionej, policjanci z Braniewa wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej oraz straży granicznej przeprowadzili wzmożone działania. Tylko wczoraj na braniewskich drogach w przeciągu zaledwie 5 minut funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy z nich jechał mając ponad promil alkoholu w organizmie, drugi natomiast ponad 2 promile. Mężczyznom przerwano podróż w miejscowości Lutkowo, w gminie Lelkowo.
       Efektem wczorajszych działań było również ujawnienie 19 wykroczeń związanych z przechodzeniem w miejscach niedozwolonych przez pieszych, jak również 4 dotyczących niewłaściwego oświetlenia roweru przez kierujących oraz jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych. W trakcie trwania akcji policjanci nie tylko zwracali uwagę i pouczali, ale również 17-krotnie zdecydowali o ukaraniu mandatami za łamanie przepisów, zarówno cyklistów jak i pieszych.
      
       Funkcjonariusze przypominają, że rower powinien być wyposażony:
       z przodu – co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
       z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
       w co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
       w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo dziwnym zjawiskiem jest nie informowanie mediów i wprowadzeniu zaostrzonej kontroli trzeźwości policjantów w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariuszy stojących na porządku prawa
Reklama