UWAGA!

Fałszywy policjant wpadł na nocnej „akcji"

25-letni elblążanin w stroju imitującym mundur policjanta i pod pretekstem akcji prewencyjnej bezprawnie zatrzymywał samochody w miejscu szczególnie niebezpiecznym, jakim bez wątpienia jest przejazd kolejowy. Tomasz G. podawał się za policjanta. Jedna z jego „akcji" zakończyła się w momencie, kiedy zatrzymał prywatny samochód policjanta z elbląskiej komendy.

Przez ostatnich kilka lat 25-letni Tomasz G. stał na straży porządku. Elbląskim policjantom dostarczył ponad kilkaset zawiadomień dotyczących wykroczeń drogowych popełnianych przez kierowców.
     - Mężczyzna chodzi ulicami miasta i zapisuje w notesie numery tablic rejestracyjnych aut, których kierowcy dopuścili się drobnych wykroczeń – opisuje działanie 25-latka Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Sam na swoim koncie ma poważne wykroczenia, które mogły doprowadzić do wypadków drogowych. Zatrzymuje bowiem pojazdy przed przejazdami kolejowymi, a nawet bezpośrednio na torowisku i wręcza kierowcom ulotki informacyjne o bezpiecznym przejeździe. Stwarza przy tym zagrożenie w ruchu drogowym.
     Jedna z jego „akcji" zakończyła się w momencie, kiedy w sobotę (7 lutego) po północy na przejeździe kolejowym w Rubnie zatrzymał prywatny samochód policjanta z elbląskiej komendy.
     Zgodnie z art. 61 § 1 Kodeksu Wykroczeń „kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany”.
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało. że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy. czas już jest na finał, pointa się zaczyna: coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o orginał.
 • To jeden z niewielu, któremu chce się pracować. Zamiast być ukaranym powinien robić wam szkolenia. Tych kilkaset zawiadomień to nieosiągalna liczba dla wielu z policjantów nawet po 25 - ciu latach służby - ha, ha, ha!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyLIS(2009-02-11)
 • NARESZCIE. .. To się kilka osób ucieszy, jak mówią: nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Kara niewielka i zapewne nic nie dotrze do pustego łba, ale jak zawsze najważniejsze to zacząć.
 • wiem, że mamy kolesia który ma własną linię autobusową na Piłsudskiego, ale o policjancie pierwsze słyszę
 • Paragrafów można mu dorobić więcej, art 86 par. 1 KW, art. 90 KW i jak się uzbiera spora suma do zaplacenia może zatrybi że nie można bezkarnie powodować zagrożenia w ruchu. Albo go z grubej rury, z KK, art 160 lub 174,to się odechce wszystkiego.
 • brawo Panie Komendancie, w końcu wzięliście się za wariata.
 • Niestety masz rację, Tomaszu G. U nas za kierownicą to sami rajdowcy- swoją drogą jednego polskiego rajdowca przez taki właśnie przejazd mamy już mniej. ..
 • Co jak co ale nasza Elblaska Policja jest naprawde O. K. Zawsze na czas. mili, usmiechnieci i pomocni. A jesli ktorys łapówke wezmie to trudno. Niech wezmie. Widocznie potrzebuje, ponoc kryzys panuje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .krysi.a(2009-02-11)
 • Znaczy się to jest taki artykulik o prawdziwych i fałszywych milicjantach. Milicjanci wszelkich klas łączcie się.
 • AntyLIS. .. pianie z zachwytu nad wiejskim punisherem z Elbląga aż w oczy kole że to kolega, przyjaciel albo jego chłopak. .. żal ze ktoś to stara się usprawiedliwiać, że jakiś bęcwal w walonkach i swetrze lata z lizakiem i stara się zatrzymywać samochody dokopać należy gnojkowi bo za chwilę każdy Turecki stanie na Dąbka i będzie machał lizakiem bo będzie uważał, ze ma do tego prawo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zwykły(2009-02-14)
 • Tomasz G ma się za supermena i przysposobił sobie prawa do bezprawnego zatrzymywania pojazdów i upominania kierowców. .. co wiecej zamęcza faxami służby na temat swoich wymyślonych działań i jeszcze się skarży jak ktoś nie chce mieć nic wspólnego z idiotyzmami. .. dodatkowo ma się za komendanta wszystkich służb bo jakiś czs temu zarzyczył sobie aby funkcjonariusze SOK z Braniewa po PANA do domu przyjechali. .. jak mądry sokista odpowiedział żeby spadał sobie na drzewo to zjawił się na miejscu realizacji zadań sokistów na rowerze i zarzadał załadowania bicykla do samochodu służbowego bo on tu kierować będzie działaniami. .. zapytany o dokumenty i stosowne opoważnienia nie miał nic. .. Tomasz G to wielkie nieporozumienie a wszystkie słuzby unikały go jak zgniłka bo tylko kłopoty dla funkcjonariuszy mogło to oznaczać. .. wyobraźcie sobie sytuację że samochodem prywatnym uprawiając piractwo drogowe zatrzymuje Tomasz G samochód będąc w towarzystwie poicjanta. .. na kogo sie skarzy potem obywatel ? nie na nieznanego obszczymura tylko na policjanta bo ten był rozpoznawalny bo był w mundurze. .. sprostowania Tomasza G są g. .. o warte
 • Fajny ten Tomuś hahah mam nadzieje, ze kiedyś na przejeżdzie trafię na niego:)) z przyjemnością wysłucham "dobrej rady" a potem wytoczę swoje argumenty. .. a bagażnik mam spory i saperkę zamiast lizaka:P
Reklama