UWAGA!

Gronowo Elbląskie: odzyskali skradziony rower

 Elbląg, Gronowo Elbląskie: odzyskali skradziony rower
fot. nadesłana

Na policje w Gronowie Elbląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Pojazd został zabrany spod sali gimnastycznej. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt a także zatrzymali sprawców tej kradzieży. Okazali się nimi: 20-latek oraz 14-latek. Teraz grozi im odpowiedzialność prawna.

Co więcej policjanci, którzy wytypowali sprawców, ustalili także prawdziwy przebieg zdarzenia. 20-latek oraz 14-latek zauważyli rower przy sali gimnastycznej. Z kilku rowerów wybrali właśnie ten, bo uznali, że jest najbardziej wartościowy. Ukradli rower i ukryli go w rowie niedaleko miejsca zamieszkania. Młodszy sprawca już po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że skradziony rower „ktoś zabrał z miejsca ukrycia”. Policjanci ustalili jednak, że osobą tą był… 20-latek. To on sprzedał wspomniany rower w jednym z elbląskich lombardów. 14-latkowi powiedział o „zniknięciu”, ponieważ nie chciał się z nim podzielić pieniędzmi.
       Rower został odzyskany i wrócił już do swojej prawowitej właścicielki. Sprawcy kradzieży odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem: 14-latek rodzinnym i nieletnich, natomiast 20-latkowi za kradzież może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama