UWAGA!

Groźby na granicy

Pogranicznicy z Gronowa zatrzymali Rosjankę, która próbowała przekroczyć granicę z Polską mimo braku wizy. Zatrzymany został także towarzyszący jej Polak, który groził funkcjonariuszom.

Funkcjonariusz drogowego przejścia granicznego w Gronowie otrzymał od kierownika zmiany Urzędu Celnego wniosek o wystawienie decyzji odmowy wjazdu do Polski dla obywatelki Rosji, Veroniki A. Kobieta przyjechała Volkswagenem Passatem wraz z Polakiem, Łukaszem S.
     - Podstawą do anulowania wizy był fakt, iż cel jej podróży był niezgodny z deklarowanym – wyjaśnia mjr Roman Krzemiński, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. - W trakcie kontroli samochodu okazało się, że w zbiorniku na płyn do spryskiwaczy szyb przewożona jest benzyna, a w baku znajduje się olej napędowy.
     Rosjanka próbowała wjechać do Polski tzw. zielonym pasem. W trakcie składanych wyjaśnień oświadczyła, iż mimo posiadania polskiej wizy turystycznej zajmuje się przewożeniem do Polski dozwolonej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a także 90 litrów paliwa dla podróżującego wraz z nią Polaka.
     - Gdy pogranicznicy rozmawiali z Veroniką A. podróżujący z nią mężczyzna usiłował kilkakrotnie wejść do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej nakłaniając jednocześnie Rosjankę, aby ta niczego nie podpisywała i nic nie mówiła – kontynuuje rzecznik. - Groził również funkcjonariuszowi Straży Granicznej.
     Pomimo ostrzeżeń mężczyzna nie przestał straszyć pogranicznika. W konsekwencji złożone zostało zawiadomienie o popełnieniu przez Łukasza S. przestępstwa. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Braniewie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • poubierali patafianów w mundury, a ci myślą że wszystko im wolno. chodzą po pięciu żeby w łeb nie wyrwać, a już broń Panie Boże rąk pracą nie pobrudzić gdyż często mają w budkach ciekawsze zajęcia. na każdej zmianie pracuje po kilkunastu wopków i coli. skąd w takim razie biorą się kolejki? a skąd u nas bierze się agresja? odpowiedzcie sobie sami nieroby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  puuu!!!(2005-05-12)
 • te rwklamy są do kitu . . . zasłaniają ekran i nic nie można odczytać. Wstyd ........
 • A teraz dobierzcie sie wszystkim tym przemytnikom do tylka, chocby za ta beznadziejna opinie jaka wystawil pierwszy opisujacy jego zdanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  celujacy(2005-05-13)
Reklama