UWAGA!

Handlowali alkoholem, teraz zapłacą grzywnę

Elbląg, Pan Tadeusz sprzedawał spirytus rozcieńczony z wodą
Pan Tadeusz sprzedawał spirytus rozcieńczony z wodą (fot. KPP Braniewo)

52-letni mężczyzna oraz 50 – letnia kobieta sprzedawali alkohol bez wymaganego zezwolenia. Pan Tadeusz działał w domowym zaciszu, zaś pani Weronika oferowała piwo i wino „spod lady” swojego sklepu. Teraz grozi im kara grzywny.

Do drzwi mieszkania 52 - letniego Tadeusza P., mieszkańca gm. Braniewo, policjanci zapukali w piątek (17 października). Szukali dowodów na nielegalnie prowadzoną sprzedaż alkoholu - spirytusu rozcieńczanego wodą. Tak przygotowany trunek Tadeusz P. rozlewał do butelek i sprzedawał okolicznym mieszkańcom.
     W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli torbę z 24 pustymi butelkami po alkoholu, 58 sztuk nakrętek do butelek oraz 2 zeszyty z zapisanymi nazwiskami oraz liczbami. Tadeusz P. został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu.
     Na drugi dzień usłyszał zarzut sprzedaży bez wymaganego zezwolenia napojów alkoholowych. Policjanci udowodnili, że proceder taki prowadził zarówno w ubiegłym, jak i bieżącym roku. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i poprosił o dobrowolne poddanie się karze. Zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi grozi mu kara grzywny.
     Drugi przypadek nielegalnej sprzedaży alkoholu ujawniono na terenie miejscowości gm. Lelkowo. Policjanci otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy Urzędu Celnego.
     Jak się okazało, Weronika W., 50 - letnia właścicielka sklepu na terenie gm. Lelkowo, posiadała w swoim lokalu alkohol, na który nie miała koncesji. Kobieta sprzedawała „spod lady” piwo i wino, które znaleźli celnicy. Policjanci z Pieniężna prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co to znaczy na DUGIdzien
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .lp[]0(2008-10-20)
 • To znaczy na drugi dzień. Ale cuż meliny mogą sprzedawac bez zezwolenia a sklepikarz nie ! A zezwolenia są naprawde drogie wiem cos o tym, bo płace. Chociaż tak z mojego punktu widzenia to naprawde wkurza gdy pobliskie meliny nie musza robic takich opłat a jeszcze ludzie odpowiedzialni za eliminowanie takich lokali robia tam zakupy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rzeczywistośc(2008-10-20)
 • Braniewo - Lelkowo - Gronowo-Mamonowo - to wszystko blisko siebie leży więc nie ma się co dziwić że ludzie sprzedają i będą sprzedawać "nielegalny" alkohol (nielegalny = ruski). a że bieda w rejonie to zawsze tak było jest i będzie więc po co cała sprawa. znaleźli to ukarali i po co rozgłos ?
 • to nie jest ruskie, to nasz napalm
Reklama