[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Idzie do aresztu

Sąd Okręgowy w Elblągu postanowił dzisiaj (27.04) aresztować na miesiąc Adama S. podejrzanego o zmuszenie siłą do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek.

30-letni Adam S., mieszkaniec Elbląga, miał się dopuścić tych czynów latem 1999 roku oraz 2001 roku. Policja i prokuratura zebrały - jak to oceniła rzecznik prasowy policji w Elblągu Alina Zając - mocne dowody m.in. dziewczynki rozpoznały w Adamie S. mężczyznę, który dopuścił się na nich tych czynów.
     Mimo to Sąd Rejonowy w Elblągu postanowił nie aresztować tymczasowo Adama S. z powodu na fatalny stan zdrowia oskarżonego. Sam Adam S. po tym postanowieniu trafił do elbląskiego szpitala, skąd wypisał się po kilku dniach.
     Sprawa trafiła na łamy prasy. Zainteresował się nią sam minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Wezwał on w tej sprawie do siebie prezesów Sądu Okręgowego i Rejonowego w Elblągu. Prokuratura złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego, którym zajął się sąd wyższej instacji - Sąd Okręgowy.
     Zażalenie miało zostać rozpatrzone na początku kwietnia. Jednak wniosek obrońców o wyłączenie z możliwości orzekania w tej sprawie wszystkich sędziów Sądu Okręgowego spowodował iż sprawa została przerwana, a rozpatrzeniem wniosku adwokatów Adama S. zajął się Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wysuwając wniosek mecenasci powołali się na doniesienia prasowe donoszące o spotkaniu prezesów elbląskich sądów z ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim. Spotkanie – ich zdaniem – miało być próba wpłynięcia na niezawisły sąd.
     Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek obrońców i sprawa wróciła ponownie do elbląskiego sądu. Dzisiaj (27.04) Sąd Okręgowy w Elblągu postanowił tymczasowo aresztować Adam S. na okres jednego miesiąca. Mirosław Cop, przewodniczący składu, podkreślił że zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzananego zarzucanych mu czynów, lecz nie przesądza o jego winie.
     - Groźba surowej kary [Adamowi S. grozi do 10 lat więzienia - dop. red] może spowodować iż podejrzany może dążyć do zakłócenia prawidłowego toku postępowania - wyjaśniał sędzia Cop.
     Dzisiaj Adam S. powinien trafić do aresztu.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jednak istnieje sprawiedliwość !!!!!!!!!!!!! Ale czy potrzebne było to wszystko!!!!!!! Zawracani wody kijem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotr(2001-04-27)
 • ciekawe jak się zboczek będzie czuł jak zaczną teraz z nim obcować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2001-04-28)
 • Te Elblążanin!!! To moja ksywka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2001-04-28)
 • Jest decyzja, ale miejsc nie ma na Halickiej! w Polsce jest wolnych tylko 800 miejsc w więzieniach! 15 tysięcy przestępców czeka na miejsce w "sanatorium"!!! 4.000 chłopów siedzi za niepłacenie alimentów. Koszt 1 miesiąca w pensjonacie 1.600 zł - średnia alimentacyjna miesięczna 300 zł!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-04-28)
 • "zmuszenie siłą" hmm. Coś te dziewczynki wydają się być bardziej podejrzane od niego. Taki rozchorowany mężczyzna zmusza, a w dodatku siłą, do obcowania płciowego dwie niewinne panienki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-04-28)
Reklama