UWAGA!

Jechała zygzakiem, czuć było alkohol

Elbląg, Jechała zygzakiem, czuć było alkohol
fot. policja

56-letnia kobieta została zatrzymana po tym, jak miała kierować samochodem. Z wcześniejszych relacji świadków wynikało, że jechała zygzakiem i omal nie uderzyła w drzewo. Wtedy też jeden z kierujących innym pojazdem zatrzymał się i zabrał jej kluczyki od auta. Na miejsce wezwano patrol policji.

Całe zdarzenie miało miejsce w podelbląskiej Hucie Żuławskiej. Gdy funkcjonariusze przyjechali na interwencję, okazało się, że chwilę wcześniej zjawił się na miejscu mężczyzna, który wsiadł do zatrzymanego auta i odjechał wraz z siedzącą wewnątrz kobietą. Z relacji świadków wynikało, że od kobiety czuć było zapach alkoholu i trudno było się z nią porozumieć. Policjanci odnaleźli kilkaset metrów dalej opisany samochód zaparkowany na posesji. W domu znajdowała się 56-letnia kobieta, która przyznała się policjantom do tego, że chwilę wcześniej kierowała autem. Kobietę przebadano na zawartość alkoholu. Wynik badania to ponad 2 promile. Chwilę później gdy na posesji pojawił się mąż kobiety, to on przyznał się do kierowania autem, a jej zabronił rozmawiać z policjantami. Kobieta wtedy zaprzeczyła, że kierowała autem. Mężczyzna był agresywny wobec policjantów i za wszelką cenę chciał, by opuścili oni teren posesji. Używał wulgarnych gestów. Policjanci sporządzili dokumentację z tego zdarzenia oraz spisali relację świadków.
       Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Pamiętajmy jednak o tym, że to tylko kara. Prawdziwe zagrożenie to pijany kierujący na drodze uzbrojony w samochód.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Za mataczenie facet też powinien iść pod sąd. .
  • ". .. .Pamiętajmy jednak o tym, że to tylko kara. Prawdziwe zagrożenie to pijany. .. ." autor zwrócił uwagę ze kara jest zagrożeniem np. dla karanego i pełni funkcje odstraszająca. Autor w zdaniu ostrzega żeby nie mylić jej z prawdziwym zagrożeniem jakim jest karany. Wskazał dobra drogę. Gazeta uczy bawi i służy obywatelom.
  • Jaka slabość policji : Mężczyzna był agresywny wobec policjantów i za wszelką cenę chciał, by opuścili oni teren posesji. Używał wulgarnych gestów. Policjanci sporządzili dokumentację. Z dlaczego nie ukarano chocby mandatem za agresję i wulgarne gesty ?
  • Powiem szczerze, że jak czytam to, zacytuję " Mężczyzna był agresywny wobec policjantów " od razu przypomina mi się mój przypadek. Mimo, że nie byłem w najmniejszym stopniu agresywny, to też tak twierdzili. Być może w tym przypadku tak było, ale przez kłamstwa niektórych policjantów człowiek ma takie niedobre skojarzenia. Podziękowanie dla osoby, która odebrała kluczyki od stacyjki za prawidłową postawę !
  • Więcej patroli na wioskach, może w końcu policja zacznie rzeczywiście patrolować miejscowości położonych koło Elbląga, bo dzieją się tam miejscami totalne bezprawia.
  • @kult - po co się drapać po nie swoich jajach
  • @kult - Takich przykładów jest cała masa, wystarczy zerknąć do internetu np. YouTube.
  • @jabol - Z chęcią bym skorzystał jakbyś chciał mi podrapać.
  • co to znaczy "miała kierować" ? chyba kierowała?
  • @kult - Miejmy nadzieję, że teraz jak mają kamerki takich przypadków kłamstw będzie o wiele mniej. Pożyjemy i zobaczymy, ale dochodzą wieści, że manipulują tymi kamerkami, więc może się nic nie zmieni.
Reklama