UWAGA!

Kierował chociaż nie powinien

 
Elbląg, Kierował chociaż nie powinien

Po raz kolejny dzięki czujności mieszkańców policjanci uniemożliwili jazdę temu uczestnikowi ruchu, który w ogóle nie powinien kierować. Po obywatelskim zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali 54-latka, który prowadził swoje auto pomimo sądowego zakazu. Teraz mężczyzna ponownie odpowie za swoje zachowanie.

Interwencje funkcjonariuszy coraz częściej pokazują, jak istotną rolę w zatrzymywaniu sprawców wykroczeń oraz przestępstw spełniają mieszkańcy. To ich właściwa reakcja w wielu przypadkach stwarza warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Tak było i tym razem. Wczoraj (26 grudnia)oficer dyżurny otrzymał informację, że w kierunku Braniewa jedzie kierowca, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na wskazany odcinek drogi wysłano policyjny patrol. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nadjeżdżający pojazd. Kierujący był trzeźwy, ale sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że nie powinien w ogóle kierować. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie.
       Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama