UWAGA!

Kolejne dwie osoby na 3 miesiące straciły prawo jazdy

 
Elbląg, Kolejne dwie osoby na 3 miesiące straciły prawo jazdy
fot. (arch. portEl.pl)

Jak się okazuje nowe przepisy dotyczące niebezpiecznej jazdy z nadmierną prędkością dyscyplinują, ale jednak nie wszystkich kierujących. Cześć z nich dopiero po zatrzymaniu prawa jazdy zaczyna zastanawiać się nad stylem swojej jazdy. W miniony weekend dwóm osobom policjanci zatrzymali prawo jazdy za znaczne przekroczenia prędkości.

Pierwszą z nich był 30-letni motocyklista. Na swoim ścigaczu rozpędził się do 122 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zdarzenie miało miejsce na ul. Piłsudskiego w Elblągu. Mężczyzna był zaskoczony kontrolą drogową i nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania. W podobnej sytuacji znalazł się 55-letni kierowca z bmw. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali go w miejscowości Helenowo - jechał 103 km/h w terenie zabudowanym i tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km.
       W obu przypadkach kierującym zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli teraz zostaną zatrzymani w trakcie kierowania autem grozić będzie im odpowiedzialność karna.
      
       Przypominamy: Art. 180a. Kodeksu Karnego - mówi o prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Na swoim ścigaczu rozpędził się do 122 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h" - on nie tylko powinien mieć zabrane prawko, ale powinien zostać przede wszystkim wyrok za usiłowanie zabójstwa!
 • Ten, co go złapali w Helenowie również. Przecież tam spacerują matki z wózkami. Szok!
 • i tym oto sposobem wyeliminuje się ulicznych rajdowców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  pirrat(2015-07-20)
 • Powinni zacząć ścigać piratów, którzy normalnym zdrowym autem jeżdżą po 35km/h tam gdzie można 50km/h;)
 • Dobra ściema, znaleźli sobie miejsce łapanki na Piłsudskiego w wakacje gdzie znaki ograniczenia są wymuszone znajdującą się tam szkołą i uczęszczającymi do niej dziećmi między wrześniem a czerwcem. To jawnie pokazuje na co są nastawieni.
 • W Elblągu nieoznakowany czarny opel insignia ''''' NO 3265H '''''''''''' a w rejonie braniewskim szara skoda '''' NBR 04926'''' Proponuje nakleić sobie w zasięgu wzroku foto tych pojazdów i ciągle patrzeć we wsteczne lusterko a gwarantuje że nie raz uratuje to Was od mandatu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  4
  Doradca.kierowców(2015-07-20)
 • i co w tego jak 3/4 z nich jezdzi dalej
 • Tak kierowcom namieszano w glowach ze jeżdzą 25 na godz. Pewnie gdzie trzeba to trzeba wolniej, ale gdzie nie ma nic a kierowcy jadą 25 bo sie boja to jest odprysk głupiej ustawy. Nikt nie policzyl jakie sa koszty paliwa z skrzyzowania zjeżdza jeden góra 2 sam. bo tak sie boją, jakie sa koszya paliwaw skali kraju, zatrucia srodowiaka bo to wszystko stoi a silnik kopci i paliwo pali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  colorado(2015-07-20)
 • Szanowna policjo zadbaj o moje bezpieczeństwo i kontroluj obszar Gronowa Górnego i okolic. Wielkie ciężarówki zapieprzające ile wlezie, ładunki sypkie z piaskowni i asfaltowni w co trzecim niezabezpieczone, przekraczanie osi jezdni w samym Gronowie na niewyprofilowanych zakrętach i w dodatku brak namalowanej osi jezdni w tych miejscach, wyścigi po pracy drugiej zmiany a w tym wszystkim piesi i rowerzyści. 40/h nie jest tam ot tak sobie, zakaz wyprzedzania też. Będą kontrole będzie bezpieczniej i nie chodzi tu o kablowanie ani o to żeby ktoś płacił mandaty tylko o nasze wspólne bezpieczeństwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  MieszkaniecGG(2015-07-20)
 • zamiast "ciągle patrzeć we wsteczne lusterko" dużo wygodniej, bezpieczniej i mniej stresujące byłoby od czasu do czasu zerknięcie na prędkościomierz. .. ale jak ktoś lubi wiecznie utrudniać sobie życie (a potem "olaboga!") to już jego problem. ..
 • Elbląski i nie tylko, jełopek za kierownicą - w samochodzie z przyciemnionymi szybami (zapewne, aby nie widzieć bjzlu w środku) nieużywający nagminnie kierunkowskazów, wymuszający gdzie się da a szczególnie na Starówce pierwszeństwo - nie jest w stanie objąć myślą całokształtu praw i obowiązków, jakie na niego nakłada Kodeks Drogowy i obowiązujące przepisy, bo o kulturze (słowie w tym mieście zapomnianym) nie wspomnę - taka gmina i taka jurysdykcja. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  AMalejużniekoniecznie(2015-07-20)
 • Przypominam, najlepszą metodą na by policjant nie zabrał nam prawa jazdy jest nie wożenie dokumentu przy sobie. Cofnąć uprawnienia może nam ten, który nam je wydał na wniosek sądu, a nie policjant na drodze. To kolejna zagrywka naszych rządzących by upodlić ten naród. Spokojnie w październiku pogonimy tą hołotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  partiastonoga(2015-07-20)
Reklama