Mężczyzna ukrywał w aucie i w garażu blisko 8 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy (fot. KMP Elbląg)
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Elbląga zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie i w garażu ukrywał blisko 8 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze znaleźli także u mężczyzny 4 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej 150 000 zł.
Do zatrzymania 25-letniego Andrzeja Z. doszło w miniony wtorek (28 września). Zaniepokojeni mieszkańcy ulicy Komeńskiego poinformowali funkcjonariuszy o podejrzanych mężczyznach i parkowanych samochodach w okolicy. Dzięki tej informacji policjanci
zaczęli działać. Najpierw zatrzymali do kontroli osobowego renaulta, później przeszukali garaż, który mężczyzna zajmował. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie 3 998 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. W garażu kolejne 4 000 oraz 4,11 kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej 150 000 zł.
Policjanci w ten sposób udaremnili wprowadzenie na rynek 8 000 działek narkotyku. Jak się okazało Andrzej Z. był także poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałczu. Był wcześniej notowany za wyłudzenia kredytów. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
ta Policjanci kura jego mać! Chyba powinno być " służba celna " policja przyjechała na gotowe tak samo jakby napisać że klient sobie sam zrobił jedzenie w np. barze. .. żal !
Jest bida! To fakt!Ludzie szmuglem jak w czasie okupacji się zajmują.
Nie dadzą zarobić`legalnie bo nie ma pracy. Gdyby tylko fajkami handlował to go rozgrzeszam ale Marychą? Nie mam litości. Niechaj gnije w anclu!!! Może pozwolą mu ziółka na sraczkę pić!
hello pomyśl marycha powinna być legalna, jak by zalegalizowali 5lat temu to disiaj nikt by nie słyszał o DOPALACZACH a marycha nie uzależnia wręcz jestem pewien że jak by każdy mógł sobie kupić zioło legalnie to mniej ludzi by to paliło bo tak naprawdę jest nie dobre ale zakazany owoc smakuje lepiej. .. ..