UWAGA!

Kradli prąd

Kara nawet 5 lat więzienia grozi dwóm elblążankom i mieszkańcowi Pasłęka, którzy nielegalnie pobierali energię elektryczną w swoich mieszkaniach. Wszyscy chcieli jedynie zaoszczędzić na rachunkach. Teraz odpowiedzą za kradzież.

Elbląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w trzech mieszkaniach na terenie miasta i powiatu nielegalnie pobierana jest energia elektryczna.
     - W trakcie oględzin okazało się, że w pomieszczeniach poskręcane były przewody na tablicach licznikowych z całkowitym pominięciem układu pomiarowego – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Tego typu proceder funkcjonariusze ujawnili m.in. w mieszkaniu 50-letniej elblążanki przy ulicy Sienkiewicza. Kobieta naraziła zakłady energetyczne na straty w wysokości ponad 4 700 złotych. Inna 50-latka przy ulicy Dolnej w Elblągu pobrała energię na prawie 500 złotych, podobnie jak 30-letni właściciel mieszkania przy ulicy Ogrodowej w Pasłęku. Wszyscy chcieli jedynie zaoszczędzić na rachunkach.
     Teraz właściciele mieszkań odpowiedzą za swoje czyny. Za kradzież energii grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
oprac. A na podstawie info. zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a co tam 5 lat!!!! Ręce obciąć!!!A przynajmniej jedna nogę:):):)
  • Z wysokością kary to duża przesada. Jak ruscy przez dziesięciolecia brali za darmo to my gwiazdą się cieszyliśmy. A gdzie jest energia odnawialna? Kłopoty państwa nie można rozwiązywać unicestwianiem jednostek.
Reklama