UWAGA!

Kradzież, której nie było

 Elbląg, Kradzież, której nie było

Dwóch mężczyzn: 36-letni Paweł M. oraz 39-letni Piotr S. zgłosiło na policji kradzież samochodu. Jak się później okazało, nikt auta nie ukradł, a panowie kradzież wymyślili po to, by otrzymać odszkodowanie. Teraz odpowiedzą za składanie fałszywych zeznań oraz za próbę wyłudzenia pieniędzy. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Zdarzenie miało swój początek jeszcze w sierpniu tego roku. Wtedy to 36-letni Paweł M. oraz 39-letni Piotr S. zadzwonili na policję informując, że został im skradziony samochód, którym przyjechali w okolice Nowakowa na ryby. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Już wtedy policjantom sytuacja wydawała się dziwna, ponieważ w miejscu zaparkowania forda mondeo, które wskazali mężczyźni nie było śladów opon. Obaj jeszcze tego samego dnia przyjechali do komendy, aby oficjalnie zgłosić kradzież pojazdu.
       Policjanci kryminalni zaczęli sprawdzać inne wątki tej historii. Okazało się, że zeznania mężczyzn nie są spójne. Zaczęli mylić się co do faktów, aż w końcu przyznali się, że kradzież sfingowali po to by uzyskać pieniądze z odszkodowania. Samochód był z 2003 roku i obaj zgodnie stwierdzili, że będą mieli trudności z jego sprzedaniem za kwotę jaką chcieliby uzyskać. Postanowili więc upozorować kradzież. Teraz zamiast otrzymania pieniędzy odpowiedzą za składanie fałszywych zeznań, zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, a także za próbę wyłudzenia odszkodowania. Może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja zawnioskowała do prokuratury o zastosowanie wobec sprawców dozoru.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama