UWAGA!

Ksiądz przed sądem

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu odbyła się kolejna rozprawa w procesie przeciwko księdzu Janowi H. Elblążanin Witold Z. domaga się od niego zwrotu pożyczki w wysokości 23,5 tysiąca dolarów.

Witold Z. pozwał księdza, ponieważ uznał, że skoro pożyczał księdzu pieniądze, to i on powinien je zwrócić. Elblążanin tłumaczył, że nie interesuje go, na jakie cele trafiły pożyczone pieniądze. Jednak na ostatniej rozprawie Witold Z. pozwał też parafię św. Jerzego, gdzie przed kilkoma laty ksiądz Jan H. był proboszczem.
     Przed sądem zeznawał obecny proboszcz tej parafii, Lech W.
     - Dziwi mnie kolejna sprawa, wytaczana przeciwko parafii - mówił proboszcz. - Sprawy związane z budową inwestycji diecezjalnych i ich finansowaniem są mi obce.
     W opinii księdza Lecha W. wartość zaciąganych przez księdza Jana H. pożyczek wielokrotnie przekraczała rzeczywiste finansowe potrzeby inwestycji.
     - Mam wątpliwości co do przedstawianych przez Jana H. rachunków i umów. Uważam, że mój poprzednik osobiście zaciągnął tę pożyczkę - stwierdził Lech W.
     Proces będzie kontynuowany.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No w koncu ktoż sie postawił tym czarnym złodziejom, BRAVO WITEK, najwyższy czas wsadzić Halberdę do paki, tam gdzie jego miejsce, choć znając nasz wymiar sprawiedliwości i miłośc do "niewinnych" księży nie należy sie spodziewać jakiejś srogiej kary "przecież to tylko ksiądz", a im wszystko wolno. Kradzież pieniędzy to tylko jedno z nielicznych niezgodnych z prawem występków Halberdy o reszcie nie będę wspominał, bo i tak redakcja zaraz to ściągnie traktując jako pomówienia, będę w wielkim szoku jak ta opinia pozostanie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biograf(2002-05-01)
 • Jan H. jest z pewnością indywiduum o podejrzanej proweniencki. Nikt trzeźwo myślący nie ma chyba wątpliwości, że Jan H. pieniądze pobrane od łatwo"wiernych" po prostu ukradł. W dekalogu jest taka sytuacja jasno opisana. Dlaczego więc bp Śliwiński udaje, że nie ma problemu? Problem jet bardzo poważny. Dopóki łatwo"wierni" będą przeznaczali pieniądze na prapagujący ubóstwo Kościół katolicki, dopóty naprawdę potrzebujący pomocy będą żyli w nędzy. Polecam wycieczkę do Watykanu i obejrzenie ociekających złotem zdobień wszystkim bezrobotnym, sierotom i półsierotom wyznania rzymskokatolickiego. Może otrzeźwieją. Złodziej jest złodziejem! Bez względu na wykonywany ZAWÓD!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obiektywny(2002-05-01)
 • Jesy odpowiedz na to, czemu Bp. Śliwiński udaje, że nie ma problemu. Sam brał udział w przekrętach Halberdy, ale biskupa nie wypada podać do sądu, zresztą kto wygra rozprawę z biskupem w Polsce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lament(2002-05-01)
 • Mam nikłą nadzieje że wymiar sprawiedliwości dobierze się ostro tym złodzieją i zboczeńcą do dupy
 • KSIĘŻA TO TYLKO FURY(SAMOCHODY) ZMIENIAJĄ JAK RĘKAWICZKI. W ŚWIĘTYM GAJU W TYM ROKU MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ JAKIMI SAMOCHODAMI JEŻDZĄ.A MAŁO TO W ELBLĄGU I OKOLICACH (NP. MILEJEWO) JAK KSIĘŻA UGANIAJĄ SIĘ ZA CHŁOPAKAMI- ZMIENIAJĄC SAMOCHODZIKI NA CORAZ TO LEPSZE .ALEŻ W TYM WSZYSTKIM JEST OBŁUDY. OCZYWIŚCIE ZDARZAJĄ SIĘ PRAWDZIWI KSIĘŻA. A I JESZCZE BUDUJĄ KAMIENNICZKI NA STARYM MIEŚCIE !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  myślący(2002-05-06)
 • I jeszcze jedno, zastanawiam sie co by sie stalo jakby zamiast budowy nowego kosiciola (gdzie deugi stoi 200 m. dalej) przeznaczyc na cele takie jak "zawod" ksiedza zobowiazuje ... domy dziecka, bezdomni, samotne matki... ale po co sie pozbywac takiej kasy.
 • BRAWO !!! BIOGRAF, LAMENT, OBIEKTYWNY, AFRIN !!! DOBRZE ,ŻĘ NIE WSZYSCY MAJĄ KLAPECZKI NA OCZACH.!!!
 • MYŚLĄCY- TEŻ SUPER BRAVO. TEŻ NIE MASZ KLAPEK NA OCZACH.!!!
 • Kolego MYŚLĄCY. Do twojej (i nie tylko) wiadomości. Pewien ksiądz, pełniący bodaj funkcję rzecznika prasowego elbląskiej diecezji, parę miesięcy temu jeździł GOLFEM IV. Został "skradziony" chyba. Obecnie ma HONDĘ CIVIC (new!). Taki to pożyje....
 • Zgodnie z krzywą rozkładu statystycznego Gausa mam w każdej społecznosci iles procent geniuszy,alkoholików,narkomanów ,a reszta to zwykłe społeczeństwo. Bylesmy tylko mieli równośc obowiązków i praw.Czego sobie i wszystkim życze.
Reklama