UWAGA!

Kto i dlaczego strzelał?

 
Elbląg, Kto strzelał i dlaczego? To starają się ustalić prokuratorzy
Kto strzelał i dlaczego? To starają się ustalić prokuratorzy (fot. arch. MS)

W tym roku nie zakończy się prokuratorskie postępowanie w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło w kwietniu na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Nadal trwają przesłuchania świadków, konieczne są także opinie biegłych m.in. z zakresu badań broni palnej oraz daktyloskopii. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch braci 35-latek przebywa w areszcie. Na pewno za kratkami spędzi czas do stycznia 2018 r. Wpływ na to, co dalej, będą miały ustalenia prokuratorów.

12 kwietnia po godzinie 16 na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich padły strzały. Ranni zostali dwaj bracia w wieku 20 i 30 lat, a sprawca zbiegł. Po dwóch dniach poszukiwań policjanci zatrzymali 35-latka na terenie Elbląga. Nie miał przy sobie broni, nie przyznawał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Poszkodowani mężczyźni odnieśli niegroźne rany. Zarówno oni, jak i sam zatrzymany byli wcześniej notowani i karani.
       Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Póki co, końca jej pracy nie widać.
       - Realizowane są zaplanowane czynności procesowe - informuje Iwona Piotorwska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. - Nadal przesłuchiwani są świadkowie, prowadzone są badania dowodów zgromadzonych w sprawie i zlecono biegłym opracowanie specjalistycznych opinii z zakresu badań broni palnej, z zakresu daktyloskopii, badań biologicznych. W postępowaniu występują dwie osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa i inne czyny, wobec których, na wniosek prokuratora, został zastosowany przez sąd izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - kontynuuje prokurator Piotrowska. - Decyzja o areszcie dla jednego ze sprawców została przedłużona do 9 stycznia 2018 r.
       Za usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej grozi kara od 12 lat więzienia nawet do dożywocia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama