UWAGA!

Kupi ksiądz klucze do kościoła?

 Elbląg, Kupi ksiądz klucze do kościoła?

Elbląscy policjanci zatrzymali 24-latka z Elbląga, podejrzanego o kradzieże w elbląskich kościołach. Mężczyzna przyznał się do winy, a także do tego, że ukradł dwie kurtki z zakrystii, w których były klucze do kościoła i plebanii. Później chciał te klucze odsprzedać księdzu za 200 zł. Podczas przesłuchania okazało się, że to nie pierwsza taka kradzież - mężczyzna przyznał się, że okradł inne elbląskie kościoły. Z jednego wyniósł skrzynkę na datki, a w drugim obrabował kościelnego. 

Patryk K. w przeszłości był karany za podobne czyny. Policjanci zatrzymali go w minioną środę, a wczoraj (25 lutego) usłyszał zarzuty. Było to możliwe dzięki współpracy księży z policjantami.
       23 lutego br., około godziny 18., 24-latek zakradł się do zakrystii kościoła Bożego Miłosierdzia przy ul. Bema w Elblągu i stamtąd ukradł dwie kurtki należące do księży. W jednej z nich były klucze do plebanii i kościoła. Już godzinę później próbował ponownie wejść, ale nie dał rady sforsować dodatkowo zabezpieczonych drzwi. Wpadł na pomysł, żeby pójść z fantem na plebanię. Tam wyszedł do niego ksiądz, któremu powiedział, że odda klucze za 200 zł. Duchowny od razu zorientował się, że mężczyzna je ukradł i kazał mu przyjść następnego dnia. Na 24- latka czekali już policjanci kryminalni. 
       Patryk K. podczas przesłuchania przyznał się także do innych kradzieży w kościołach na terenie Elbląga. Śledczy udowodnili mu kradzież skrzynki na datki z kościoła przy ulicy Agrykola (17 lutego), którą wyniósł, ale nie zdołał otworzyć i w rezultacie porzucił. Tydzień wcześniej, z plebani kościoła św. Wojciecha przy ulicy Wiejskiej, zabrał kurtkę i kluczyki do samochodu. Pokrzywdzonym był wówczas kościelny, a podejrzany ukradł z jego samochodu nawigację. Mężczyzna przyszedł do kościelnego i zażądał od niego 200 zł za kluczyki. Nie dostał jednak żadnych pieniędzy, zostawił kluczyki i uciekł.
       Patryk K. odpowie teraz za swoje kradzieże przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
oprac. na podst. informacji nadesłanej przez KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama