UWAGA!

----

Kury powodem policyjnej interwencji

 Elbląg, Kury powodem policyjnej interwencji
fot. (arch. portEl.pl)

Nieporozumienia dotyczące chowu kur okazały się przyczyną policyjnej interwencji w Pieniężnie. Dwaj zwaśnieni mężczyźni nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii rozliczenia się za wkład w odchów ptactwa, w związku z czym jeden z nich zgłosił kradzież kur.

Zawiadomienie o kradzieży 14 sztuk brojlerów - kur rasy mięsnej, policjanci otrzymali wczoraj (8 grudnia) po godz. 15. Na miejscu okazało się, że właściciel kur umówił się z kolegą, że ten w zamian za paszę odchowa kury, którymi mieli podzielić się po odchowie. Gdy zabrakło paszy dla ptaków, „hodowca” zadzwonił do właściciela po nową dostawę. I tu zaczął się problem. Panowie nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii zakupu paszy, w konsekwencji zerwali umowę co do dalszego chowu i postanowili podzielić się brojlerami po połowie. Jednak i tu nie było zgody. „Hodowca” zarzucił właścicielowi, że wybrał sobie najlepsze kury, na co on się nie zgadza, i chce zapłaty za chów, zrzekając się prawa do reszty ptactwa. Właściciel zabrał brojlery i zapłacił koledze określoną kwotę pieniędzy. Ten nadal nieusatysfakcjonowany zgłosił policjantom kradzież kur.
       Z uwagi na stan upojenia alkoholowego zgłaszającego, sprawę ewentualnej kradzieży kur policjanci będą wyjaśniać w dniu dzisiejszym. W przypadku, gdy okaże się, że zawiadamiający powiadomił o niepopełnionym wykroczeniu kradzieży kur, poniesie on odpowiedzialność karną za wywołanie niepotrzebnej czynności Policji. Za to wykroczenie Kodeks przewiduje karę do 1000 złotych.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama