UWAGA!

Lewy kanał

Przed elbląskim Sądem Rejonowym rozpoczyna się dziś proces oskarżonego o nielegalne przyłączanie do sieci Telewizji Kablowej Vectra El.

Za "wprowadzenie w błąd", które doprowadziło do nielegalnych zysków, i fałszowanie dokumentów przed sądem stanie były pracownik Vectry. Mężczyznę oskarżono na podstawie zeznań kobiety, u której wykryto nielegalne podłączenie. Kobieta przez 5 lat odbierała programy nie płacąc abonamentu.
     Do sądu skierowano już kilka kolejnych spraw przeciwko byłym pracownikom firmy. Proceder trwał kilka lat. Jak mówi prezes Vectry, Sławomir Janowski, mężczyzna, który staje dziś przed sądem, mógł zaproponować tańsze, ale nielegalne przyłącze nawet kilkuset mieszkańcom Elbląga.
     - Nie wiemy, ile takich osób ogląda nasze programy bezpłatnie - mówi Janowski. - Ci ludzie nie figurują w naszych bazach, odkrywamy ich przypadkowo, ale niniejszym wypowiadamy wojnę nielegalnym widzom.
     Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to ładnie. Tutaj musiała być działalność typu "zespół w zespół" bo oprócz podpisania lewej umowy, pobrania cashu trzeba jeszcze zrobić podpinkę i podać sygnał do mieszkania. Pełna lewizna na pełnym legalu. Oj chyba się posypią głowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Soprano(2002-02-26)
 • Pracownik Vectry popełniał przestępstwo a jej Prezes wypowiada wojnę nielegalnym widzom. To szczyt beszczelności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  elblążanka(2002-02-26)
 • Przyszedł do mnie pracownik Vectry, bo jak raz obsługiwał sąsiadkę. Powiedział, że jak mu dam... to się i do mnie podłączy ten jego kabel. Trochę się wstydziłam, ale... niech. Za chwilę przyjemności zrobioną starszej kobiecie kolejna wojna? Ja Ci synku gile spod nosa wycierałam a Ty mnie straszysz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  babcia Aniela(2002-02-26)
 • Pan Prezes może sobie wypowiadać wojny komu tylko chce ale nie ma prawnego umocowania do wejścia do lokalu użytkowego i każdy mieszkaniec Elbląga może mu trzasnąć drzwiami przed nosem albo spuścić psy z łańcucha. Jak Pan sobie to wyobraża? Kontrola instalacji i obrazu w mieszkaniu? Sorry ale to jakaś bzdura totalna - jeżeli ktoś od Was skasował gościa i na lewo podłączył mu Vectre to nie widzicie go u siebie w statystyce ani w bazie płatników. No to macie problem!!! A kontrole to zacznijcie u siebie - za chwilę wyjdzie, że ogłoszenia też idą w eter za free a kasę pobiera ktoś na boku. Jedno elbląskie medium przerabiało już takie numery...poleciały panny z biura ogłoszeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Soprano(2002-02-26)
 • Doniesienie do prokuratury o próbie zastraszenia, wyłudzenia, szklaowaniu i lżeniu. Pracownik Vectry El zaproponował mi przyłączenie do sieci kablowej jego przedsiębiorstwa. Powiedział, ze jest promocja i wszystkie formalności załatwiają sami, nie trzeba się fatygować do ich biura, bo oni dla klienta a nie klient dla nich. Dał mi numer konta bankowego i od tego czasu regularnie opłacam abonament. Teraz Prezes wypowiada mi wojnę oraz lży nazywając mnie, domowników i naszych gości nielegalnymi widzami. Żąda zapłaty, straszy pozwem... ja się boję! Ratunku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciężko przestraszona(2002-02-26)
 • Panie Janowski: Jest Pan bardzo złym prezesem skoro Pan nie wie, że pobiera Pan opłatę nie za ilość osób które oglądają programy lecz za sygnał który dostarcza Pan do naszych domów. Informuje Pan nas, że nie konserwujecie sieci? Gdybyście dbali o nią to nie wisiało by na niej tyle „pajęczyn”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pod Lipkami(2002-02-26)
 • KOlejny rozdział pt. Polak potrafi. Ech, ta polska mentalność. Przeważnie kombinujemy jak by tu zarobić pieniądze czyimś kosztem. Dziwię się, że w obecnej sytuacji na rynku pracy chciało się temu pracownikowi ryzykować zwolnieniem, a jak widać, i karą więzienia. Nawet gdyby pieniądze, które zostały wpłacone na jego konto przez nabitych w butelkę "abonentów", nie zostały mu odebrane, to prespektywa siedzenia za kratkami, mimo wszystko, nie jest tych pieniędzy warta...Bynajmniej dla mnie. Gorzej, jak ta kasa posłuży mu do uniknięcia kary. Proszę Szanowną Redakcję o dalsze śledzenie tej sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan NIkt(2002-02-26)
 • Jak mówi prezes Vectry, Sławomir Janowski, mężczyzna, który staje dziś przed sądem, MÓGŁ ZAPROPONOWAĆ TAŃSZE, ale nielegalne przyłącze nawet kilkuset mieszkańcom Elbląga. Skoro Prezes twierdzi, że MÓGŁ - to mnie nie interesuje, że nielegalne. To problem Vectry El. Prezes Sławomir Janowski wie co mówi i widocznie zezwolił mu zaproponować tańsze... choć nielegalne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekonomista(2002-02-26)
 • Temu oskarżonemu włos z głowy nie spadnie. Po pierwsze to elbląski sąd. Po drugie 5 lat temu instalował sąsiadowi a kto podglądał przez judasza? Sąsiadka z naprzeciwka! Potem spacerek po ogóreczki do piwniczki, resztę wnuczek majsterkowicz załatwił (kabel, złącza - sklep 12-lutego, po schodkach). Kto z nas pamięta inkasenta z przed pięciu lat? I nie ważne, że syn jest do niego podobny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skazany na Vectrę(2002-02-26)
 • W moim przypadku było to tak. Zrezygnowałem z Vectry parę lat temu. Ona w swej bezczelności nie oddała mi kaucji, a ja w swojej bezczelności przez ładnych parę lat pobierałem sygnał nielegalnie. Korzystałem w tym czasie z Wizji TV, ale zrezygnowałem z niej, bo po fuzji nie będę płacił dziadostwu pt. Canal+. Została mi nielegalna Vectra - no i zostałem namierzony, postraszony sądem itd. Podpisałem umowę, a sygnał jest nadal poniżej krytyki nie mówiąc już o zawartości programowej. W związku z tym wypowiadam panu prezesowi i Vectrze WOJNĘ jako jej abonent i proszę was o pomoc. Potrzebne mi są linki do stron z polskimi normami dotyczącymi jakości sygnału telewizji kablowej, do których to odwołuje się umowa abonencka. Jak WOJNA TO WOJNA - co wy na to?
 • Zadra! Powinieneś być już przyzwyczajony do takich (głupich? nieprofesjonalnych?) błedów tego autora (autorki). Zresztą czasem mam wrażenie że teksty są puszczane bez wcześniejszej korekty. PS. To tylko tak obok dyskusji o Vectrze. A do Soprano, lewych ogłoszeń to nie będzie, bo tym zajmuje się Telewizja Elbląska a nie TK Vectra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MArtyna(2002-02-26)
 • A tak już tematu, moja babcia miała kiedyś pełen pakiet kablówki, ale zrezygnowała, bo jej za drogo wychodziło, przestała płacić, zerwała umowę, kablówka w swojej łaskawości oczywiście nie wyłączyła jej sygnału (bo i po co), minęły dwa (!!!) lata a babcia te 40 kanałów nadal miała, przyszedł do niej pan z kablówki i mówi że ma zapłacić, że sąd itd. Moja rezolutna babcia powiedziała że przecież ona nie ma kablówki już dawno i umowa dawno zerwana. I co? Pan jej odciął kablówkę i nic jej nie zrobili. Zresztą Vectra w dokumentach i organizacji ma taki bajzel że szkoda gadać. Kto inny chodzi wyłączać kablówkę (patrz: przeciąć kabel w skrzynce), kto inny ten kabel łączyć, w między czasie nie sprawdzając czy np. już są uregulowane rachunki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MArtyna(2002-02-26)
Reklama