UWAGA!

Lipna kradzież

32-letni olsztynianin zgłosił elbląskiej policji kradzież swojego auta. Podczas przesłuchania przyznał się do kłamstwa. Chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

Do elbląskiej komendy policji zgłosił się 32-letni mieszkaniec Olsztyna. Twierdził, że z ul. Szkolnej w Eblblągu skradziono mu samochód marki Kia Pride.
     - Zarówno zachowanie mężczyzny, jak i podawane okoliczności kradzieży oraz ustalona przez policjantów jego przeszłość kryminalna wywołały wątpliwości - mówi Jakub Sawicki z KMP w Elblągu. - Po długiej rozmowie policjanci z sekcji kryminalnej "złamali" mężczyznę, który ostatecznie przyznał, że żadnej kradzieży nie było, a samochód stoi bezpieczny na jednym z parkingów w Olsztynie. Oszust chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.
     Olsztynianin nie zostanie jednak pociągnięty do odpowiedzialności karnej za zawiadomienie policji o nie popełnionym przestępstwie, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.
     - Policjanci tak szybko ustalili prawdę, że nie zostało przyjęte procesowe zawiadomienie o kradzieży - wyjaśnia Jakub Sawicki. - Ostatecznie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 zł za popełnienie wykroczenia - fałszywą informacją wprowadził w błąd organ ochrony porządku publicznego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama