UWAGA!

List gończy za mężem posłanki

Mąż posłanki Danuty Hojarskiej jest poszukiwany listem gończym - taką decyzję podjął elbląski sąd.

Oboje są oskarżeni o wyłudzenie z banku ponad 200 tysięcznego kredytu na zakup maszyn rolniczych. Mąż posłanki Samoobrony w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie stawiał się na wyznaczonych przez sąd rozprawach. Ryszard H. najczęściej przysyłał lekarskie usprawiedliwienia, w których przedstawiano za każdym razem inne dolegliwości zdrowotne.
     Nie wiadomo natomiast, gdzie teraz przebywa. Na początku marca żona zgłosiła jego zaginięcie. Poszukiwany był przez policję, ale jak dotąd bez skutku.
     Sąd zdecydował o wystosowaniu za nim listu gończego. Otrzymają go wszystkie komendy policji w kraju oraz placówki na przejściach granicznych. Taka decyzja skutkuje tym, że jeżeli zostanie zatrzymany, od razu trafi do aresztu. Ponadto sąd zwróci się do Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku o unieważnienie jego paszportu. Sąd wydając orzeczenie stwierdził, że chociaż nie wiadomo, gdzie Ryszard Hojarski przebywa i że zgłoszono jego zaginięcie, istnieje jednak obawa, że się ukrywa.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za Gazeta Wyborcza, 4/4/02. "Działacze Samoobrony zaangażowali do poszukiwań 3 jasnowidzów. Dwóch z nich miało stwierdzić, że Hojarski nie żyje."
 • Bardzo przepraszam wszystkich! Ale w takich momentach ciągle muszę zadawać to samo pytanie.A brzmi ono tak - a co z Jerzym Buzkiem ?????? Czy ta zbrodnia,którą wyżądził narodowi polskiemu ujdzie mu BEZKARNIE ? Mam tu na myśli oczywiście DZURĘ BUDRZETYOWĄ czytaj - Buzkową i jego nieuków,którzy razem z nim ramię w ramię rozkradali narodowy majątek,oraz przyznając sobie i swoim kolesiom, różne przywileje materialne.Buzka bracia chrzścijanie do dzisiaj czepiają się Generała za bardzo trudne decyzje państwowe,które musiał podejmować w tak trudnych czasach,żeby Polska istniała nadal na mapie świata.Nie wim czemu Miller nabrał wodę w usta,ale przecierz obiecywał,że ... itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Emeryt(2002-04-04)
 • Panie Emeryt! Ten fakt i tysiące innych wzajemnie się nie uspawiedliwiają. To nie znaczy, że jeżeli Oni, to my też. Rozliczyć każdy przekręt!!!!
 • oset ...No jesteś jak oset.Sorki - to tak na dzien dobry,ale żeby był dobry to ... jak to zrobić??? Pan profesor - mam tu na myśli p. Mazowieckiego chciał zjednoczyć naród polski,a mianowicie sprawy przeszłości oddzielić GRUBĄ KRESKĄ ale p.elektryk i jego obóz wraz z tymi co to "odpuść nam winy biła bez litości" (cyt. J. z Czarnolasu oczywiście bpa.Kochanowskiego)naszego klasyka itd. To wszystko wzięło w łeb!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Emeryt(2002-04-04)
 • Emeryt! Ja wiem czemu to wszystko tak jak piszesz wzieło w łeb.Bo elektryk tego przecież w szkole "zawodowej" nie przerabiał.A wielka szkoda,bo napewno byśmy byli już o wiele dalej.A tak to ten bufon to co naprawił,to zaraz zpartolił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Leni(uch)n(2002-04-04)
 • Drogi Emerycie. Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę, ale to właśnie bliski Panu Miller utorował drogę bojownikom typu Lepper, Hojarska czy Państwo Łyżwińscy. I zrobił to nie myśląc o Polsce, ale wyłącznie o swojej d..., czyli o wyprodukowaniu wroga dla swoich wrogów. Taka SOCJOTECHNIKA. A co do Generała, to chcę Panu przypomnieć, że ŻADNA dziura nie jest tak głęboka jak pustka w kasie przeznaczonej dla emerytów właśnie. To dzięki Generałowi i Millerowi nie ma w Polsce pieniędzy na emerytury i każdego roku trzeba na nie się składać znacznie więcej niż wynosi owa przeklinana przez Pana dziura. Niech Pan spyta swoich idoli gdzie się podziały składki na emeryturę odkładane w PRL-u przez dzisiejszych emerytów. A jeśli Panu cierpliwości starczy niech się też Pan dopyta KOMU zależy by NIGDY nie wyjaśniła się tajemnica zaginionych miliardów z tzw. funduszy FOZZ, czy chociażby skąd i kto dawał pieniądze na ratowanie przed plajtą takich gazet jak Głos Wybrzeża. A przy okazji: zapewniam Pana, że w kraju prawa nikt nie czepiałby się Genarała, tylko wsadziłby go do więzienia.
 • Emeryt ma amnezje, a Leniuch mleko za uszami. Oboje nie zdaja sobie sprawy, ze w politycyce liczy sie tylko to co jest w danej sytuacji mozliwe. Na pobozne zyczenia mozna sobie pozwolic w przed oltarzem (ktorych w Elblagu nie brakuje).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2002-04-04)
 • Panie JeW: mamy dziure w budzecie dlatego ze Polska jest ubogim krajem, ktorego rzad wydaje wiecej niz nas stac. Nie jest to zasluga Millera czy Generala, ale nas wszystkich, bo chcemy zarobic, ale tak zeby sie nie narobic. Przykaldem tego jest postawa zwiazkowych dzialaczy, ktorzy bardziej troszcza sie o swoje d.., niz o bezrobotnych. Te koltunstwo jest wolne od ideologii, i dlatego niestety nie zapowiada sie na to, ze sie wkrotce polepszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bialo-czerwony(2002-04-04)
 • Nie bronię kołtyństwa, ani polityków. Odsiewam jednak propagandę od prawdy. A ona wygląda tak. 5 mln emerytów którzy powitali upadek PRL-u nie zastało w kasie ani grosza. Gdyby PRL nie żył na koszt emerytów nie byłby w stanie wybudować ANI JEDNEGO NOWEGO DOMU, czyli żylibyśmy w tym co powstało przed wojną. Proszę w myślach wyburzyć 6 mln powojennych mieszkań i zostawić 5 mln przedwojennych a potem upchnąć tam 38 mln Polaków to dostrzeże Pan skalę szabrownictwa PRL-u. Problem w tym, że za 30 lat będzie 10 mln emerytów, w tym ja. Dlatego cieszę się, że Buzek miał odwagę zacząć zbierać pieniądze na moją starość, bo nasze dzieci choćby tynk zżarły i tak by nas nie wyżywiły. Naprawdę zalecam odsiewanie faktów od propagandy.
 • Ale co to ma wspolnego z listem gonczym za inkryminowanym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-04-04)
 • Możecie wszyscy pisać sobie o winach poszczególnych osób za stan kasy emerytów, kwotach z uskładanych przez dzisiejszych emerytów ze składek ZUS itd. Tylko co to da? Pieniędzy nie przysporzy. Jeżeli chce się jednak zabierać na ten temat głos, to trzeba znać zagadnienie. Obawiam się, że nikt z dyskutantów na ten temat nie ma tak naprawdę racji. A JeW życzę, by miał rację. Z posiadanych przeze mnie danych na temat kondycji funduszy emerytalnych wynika, że pana przyszłość wcale nie wygląda różowo. Może dlatego, że dyrektorzy ZUS-u byli zmieniani właśnie przez Buzka tylko dlatego, że nie chcieli dawać kredytów jego protegowanym podmiotom gospodarczym lub rządowi. Zgadzam się tylko z jednym. Każdemu, co dorwał się do władzy - zależy tylko na własnej d..., a nie na dobru narodu i państwa. Wszystko zaczyna mi przypominać czasy przedrozbiorowe... I co Wy na to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2002-04-05)
 • Ale co to ma wspolnego z listem gonczym za inkryminowanym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-04-05)
Reklama