UWAGA!

Myślał, że będzie bezkarny…

 
Elbląg, Myślał, że będzie bezkarny…

Ostatni rozbój, którego dokonał 21-letni Patryk K., miał miejsce 5 grudnia. Tydzień później zatrzymali go policjanci kryminalni. 21-latek w trakcie popełniania przestępstw był agresywny i zdesperowany – jednej ze swoich ofiar groził nożem.

21-latek działał od listopada. Pod koniec tego miesiąca dokonał dwóch rozbojów, w których zabrał swoim ofiarom niewielkie sumy pieniędzy (50 zł). Młody mężczyzna wybierał na ofiary kobiety. W jednym z przypadków wszedł do sklepu i zagroził ekspedientce trzymanym w ręku nożem.
       Jak się okazało, sprawca dokonywał rozbojów w dzielnicy, w której sam mieszkał. Ostatni rozbój z jego głównym udziałem miał miejsce 5 grudnia na ul. Podgórnej – tam napadł na mężczyznę wychodzącego z klatki schodowej. Pchnął go na ścianę i zabrał mu saszetkę z dokumentami, pieniędzmi oraz bonami żywnościowymi. Te ostatnie policjanci odzyskali, gdy zatrzymali 21-latka.
       Młody mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za groźby. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
      
      
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama