UWAGA!

Na desce przez granicę

 Elbląg, Zdjęcie ze strony www.wikipedia.pl
Zdjęcie ze strony www.wikipedia.pl

39-letni Mirosław W., mieszkaniec Warszawy postanowił przekroczyć granicę państwową na Zalewie Wiślanym do Federacji Rosyjskiej na... desce windsurfingowej. W piątek 12 czerwca funkcjonariusze Morskiego i Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali go i ukarali mandatem karnym.

Pływającego na desce nieopodal polsko – rosyjskiej granicy obserwował operator radaru z Placówki SG w Krynicy Morskiej. Pływający, jak się później okazało 39-letni mieszkaniec Warszawy Mirosław W. zamiast zawrócić, w rejonie pławy granicznej nr 6 przekroczył granicę. Wówczas powiadomiono jednostkę pływającą SG – 044, która z portu w Krynicy Morskiej udała się do miejsca zdarzenia.
       Poinformowano również Placówkę SG w Braniewie o naruszeniu granicy, z której niezwłocznie wysłano zmotoryzowany patrol funkcjonariuszy do portu w Pasłęce. Po kilkunastominutowym pływaniu na wodach Federacji Rosyjskiej ten miłośnik pływania na desce zawrócił i skierował się do tego portu. Tu został on przez funkcjonariuszy WM OSG ujęty i przekazany załodze SG – 044. Za przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom Mirosława W. ukarano mandatem karnym.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama