UWAGA!

Narkotyki nie trafią na czarny rynek

 
Elbląg, zdj. www.policja.pl
zdj. www.policja.pl

Zlikwidowany magazyn dystrybucji amfetaminy i marihuany, zabezpieczone blisko pięć kilogramów narkotyków oraz zatrzymani dwaj mieszkańcy Elbląga wywodzący się z lokalnego środowiska pseudokibiców - to efekt akcji przeprowadzonej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 150 tysięcy złotych nie trafią na lokalny rynek.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w ostatnich dniach po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Również i tym razem cios był dość dotkliwy – pięć kilogramów narkotyków nie trafi na rynek.
       Funkcjonariusze ustalili, że osoby wywodzące się z lokalnego środowiska pseudokibiców mogą wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na określenie lokalizacji magazynu, z którego miały być dystrybuowane narkotyki oraz ustalenie osób mających związek z nielegalną działalnością.
       We wtorek po południu grupa realizacyjna weszła do jednego z mieszkań na terenie Elbląga. To tam miały być dostarczane narkotyki, mieszane, a następnie dystrybuowane. Odpowiedzialny za to miał być Tomasz B. W wynajmowanym lokalu policjanci zabezpieczyli 4 kg amfetaminy, blisko 1 kg marihuany oraz kofeinę. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 150 tysięcy złotych. Tam też zatrzymali 24-letniego Tomasza B. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego los podzielił 27-letni Kamil B., przy którym policjanci zabezpieczyli pieniądze i niewielkie ilości narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze jeden lokal. Tam zabezpieczyli około 50 gramów marihuany.
       Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.
       Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Dzisiaj zapadną decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych.
       Sprawa ma charakter rozwojowy - policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
      
       źródło: www.policja.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ładnie podkreślone " dwaj mieszkańcy Elbląga wywodzący się z lokalnego środowiska pseudokibiców" Ktoś mi wytłumaczy czemu to ma służyć ?
 • Policja ma ciśnienie na tego typu medialne akcje bo kibic-diler to więcej niż zwykły-diler
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  5
  słoniuk(2014-10-10)
 • Czy jeśli do mnie wpadli by na chate i znaleźli Leksykon Grzybów Polskich to ja bym był już w lokalnym środowisku grzybiarzy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  7
  sromotnik(2014-10-10)
 • A czy zatrzymani są a/ katolikami, b/prawosławnymi, c/muzułmanami, d/baptystami ? To bardzo ważne, równie ważne, jak ich hobby. Czemu na zdjęciu sa elementy ubrań w barwach lokalnego i zaprzyjaźnionego z nim klubu piłkarskiego? Te czapki są zrobione z narkotyków?
 • oddział CBŚ pracuje u nas pełną parą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  szimurina(2014-10-10)
 • ''nielegalną działalnością'', ta tylko niech mi teraz ktos cos wytlumaczy dlaczego narkotyki sa nielegalne???a taki "Dom Zapachow"kreci biznesik bez zadnych problemow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  Joker85(2014-10-10)
 • pdw
 • Cytat: "W wynajmowanym lokalu policjanci zabezpieczyli 4 kg amfetaminy, blisko 1 kg marihuany oraz kofeinę."... To już kawy nie wolno trzymać w domu.???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  3
  _kioskach_(2014-10-10)
 • Podobno zatrzymano także dilerów wywodzących się z lokalnego środowiska osób praworęcznych. Jeden z ich posiadał prawo jazdy kategorii B.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  5
  zdjęciedłoni(2014-10-10)
 • 1 kg marihuany oraz "kofeinę", Kofeina znajduje się w herbacie i kawie, czy w związku z tym herbata i kawa są nielegalne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  momo37(2014-10-11)
 • A jeszcze "Sprawa ma charakter rozwojowy - policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. " W takim razie mogę się spodziewać zatrzymania mnie ponieważ posiadam i kawę i herbatę.
 • skoro nie trafi na czarny rynek to na jaki? ten na dąbka?
Reklama