UWAGA!

Nastolatka odpowie za zabicie synka

 
Elbląg, Nastolatka odpowie za zabicie synka
(fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniej Klaudii B., która półtora roku temu do nowomiejskiego szpitala przyniosła w reklamówce martwego noworodka. Młodej kobiecie postawiono zarzut zabójstwa. Może jej grozić nawet dożywocie.

Do wstrząsających wydarzeń doszło w marcu 2018 roku. 16-letnia wówczas Klaudia B. zgłosiła się do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. W reklamówce miała ciało noworodka. Twierdziła, że dziecko urodziło się martwe. Pracownicy szpitala powiadomili policję. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że dziecko (chłopiec) jednak urodziło się żywe, a jego śmierć nastąpiła w wyniku doznanych zmian urazowych. Ustalono, że matce w zaawansowanej ciąży miano podawać poronne środki farmakologiczne i nakłoniono ją do usunięcia płodu.

Jak poinformowało Radio Olsztyn, domniemany ojciec dziecka, Karol B., usłyszał zarzuty jeszcze w październiku 2018 roku. Został skazany na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 rok ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych.

Klaudia B. trafiła do schroniska dla nieletnich. W toku śledztwa nie przyznała się do popełnienia zbrodni. Sprawę badała Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Na początku września br. skierowała do elbląskiego sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniej dziś kobiecie. Postawiła jej zarzut zabójstwa, za co grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

- W sprawie nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - W najbliższych dniach akta sprawy zostaną przesłane Sądowi Apelacyjnemu w Gdańsku, w związku z potrzebą przedłużenia okresu umieszczenia oskarżonej w schronisku dla nieletnich.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Straszna tragedia i do czego dąży ten kraj żeby zabiegi wykonywać w szarej strefie lub dzieciaki uciekające się do takich wybiegów. Wszystkiego można było uniknąć gdyby [postawić na świadomość i odpowiedzialne podejmowanie decyzji a nie na kołtunizm i zakłamanie.
 • RobertKoliński Wprowadźcie jeszcze więcej lekcji religii w szkołach i więcej anty-oświeceniowych oszołomów na ulicę, protestujących przeciwko rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży, a także więcej czubków z Ordo Iuris i barbarzyńskich pomysłów anty-aborcyjnych w sejmie, a na pewno ilość takich przypadków się zmniejszy. Hashtagi: #barbarzynstwo,#antykoncepcja,#EdukacjaSeksualna
 • To jest właśnie przykład bezstresowego wychowania, lansowanego przez środowiska lewackie, to jest przykład pokolenia- róbta co chceta. Tylko wychowanie w wierze katolickiej i konserwatywnej pozwoli na zatrzymanie patologii.
 • Bez komentarza. Do utylizacji. Natychmiast.
 • RobertKoliński Każdy poszczególny PO-PiSowiec (i nie tylko) - zarówno ten, który głosował w sejmie przeciwko projektowi Ratujmy Kobiety, jak i ten, który z niego chyłkiem umknął, by odpowiedzialności przed obywatelami uniknąć, jak i ten w końcu, który przeciwko edukacji seksualnej, antykoncepcji i legalnej aborcji bełkotał publicznie - ma nie tylko tę krew na rękach, ale również zmarnowana lata tej dziewczyny, jej chłopaka oraz rodzin na swoim sumieniu. Hashtagi: #PolakowObrazWlasny
 • Naklaniano do aborcji, podawano środki poranne... myślę że ona nie zabiła tego dziecka tylko ta osoba która "naklaniala" i "podawała" i dostała tylko trzy miesiące pw. Zaniosła to dzieciątko do szpitala, może myślała że da się je uratować no bo w jakim innym celu? Być może jej jedyną winą jest to że spotkała na swojej drodze potwora, i za to teraz spędzi życie w więzieniu...
 • Co to ma wspólnego z religią? Edukacji seksualnej nie trzeba wprowadzać, bo ludzie mają tę wiedzę wpojoną w genach i, jak doskonale widać, oskarżona również doskonale wiedziała, co się gdzie wkłada, żeby powstało dziecko. Legalna aborcja rozwiąże te problemy z morderstwami dzieci? W jaki sposób, legalizując te morderstwa?
 • Tak, spotkała potwora i postanowiła, że da mu dziecko do zrobienia. Pomyśl.
 • Panie Koliński. Czy pisząc swoje słowa kierowało Panem współczucie wobec biednej dziewczyny czy chęć zaistnienia w kampanii w której startuje Pan jako kandydat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  jaaaaaaaaa(2019-09-11)
 • Wychowanie katolickie masz w TV Trwam, korzystaj do woli ale nie przenoś swojego punktu widzenia do PortElu. Dziękuję.
 • RobertKoliński Ciekawe, że z twoich komentarzy ten rozum i wiedza rzekomo "przekazywane w genach" nie przemawiają. Na tym m. in. przykładzie religianckiego, anty-oświeceniowego, całkowicie wstecznego bełkotu w komentarzu i głoszonych w nim anty-naukowych bredni widzimy dobitnie, jak bardzo potrzebna jest edukacja w kwestii ludzkiej biologii i seksualności w naszym społeczeństwie. Zwróćmy przy okazji uwagę, że tego rodzaju nieuctwo i ciemnogród, bo inaczej tego nazwać nie sposób, rości sobie pretensje do inteligencji i chciałoby kształtować młodzież oraz przyszłe pokolenia Polaków. Dramat. Hashtagi: #nieuctwo,#oszolomstwo,#BiologicznaBzduraRoku
 • A za posiadanie nieznacznych ilości marihuany 3 lata pozbawienia wolności xd
Reklama